Mallorca

Mallorca dovolená - last minute

Mallorca

Asi nejpopulárnějším španělským ostrovem je Mallorca. Za odpočinkem a krásami přírody sem cestují nejen samotní Španělé, ale především turisté z celého světa. Ostrov je odříznut od evropského kontinentu tyrkysovým mořem, což učarovalo světovým celebritám, které zde našly toliko hledané soukromí a klid. Nakoupily luxusní letní sídla, zakotvily jachty a oddávají se tamějšímu pohodovému prostředí.

Užijte si dovolenou plnou slunce a hudby na Mallorce. Nemusíte létat nikam daleko, abyste si vychutnali prosluněné dny a vynikající all inclusive servis. Stačí vydat se na Baleáry - konkrétně na ostrov Mallorca.

Báječné jídlo, španělské rytmy, okouzlující příroda - co víc si můžete od své letní dovolené přát! Navíc díky více než třem stům slunečním dnům v roce se tu skvěle ohřejete klidně i v říjnu. Už vás to doma nebaví? Pak nečekejte ani minutu a vyrazte na Mallorcu!


Cestovní doklady na Mallorcu

Cestovní doklady

Cestovní doklady na Mallorcu

K cestě na Mallorcu vám stačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Vízum Mallorca

Pro vpuštění na Mallorcu není vízum potřeba.

Doba letu na Mallorcu

Doba letu na Mallorcu

Jak dlouho se letí na Mallorcu?

Doba letu na Mallorcu vám zabere zhruba 2 hodiny a 25 minut. Všechny mezinárodní turistické lety míří na letiště v hlavním městě Palma de Mallorca, odkud se do svého hotelu dostanete většinou autobusem s delegátem cestovní kanceláře.

Video

Zajímá vás, jaká je na Mallorce příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na tomto ostrově natočili.

Počasí na Mallorce

Počasí Mallorca

Počasí na Mallorce

Mallorca je jednou z mála evropských destinací, kde sezóna trvá od května až do října. Slunce tu svítí okolo 3000 hodin za rok, v létě se průměrné teploty vzduchu pohybují kolem 30 °C, voda je prohřátá na 25 °C. Minimální zimní teploty se blíží 10 °C. Ani v zimě tak není problém Mallorcu navštívit a věnovat se jejímu poznávání z jiného úhlu.

Pokud se chcete hlavně koupat, opalovat a co nejvíce minimalizovat riziko deštivé dovolené, pak vyrazte na Mallorcu o prázdninách. Jaro s teplotami okolo 20 °C je skvělé období pro turistiku, cyklovýlety a poznávání španělské architektury a tradic. To samé platí i pro podzim. Zimy na Mallorce jsou mírné a deštivé. Pokud vám nevadí tropické teploty, klidně vyrazte na ostrov v červenci nebo srpnu - příjemnější teploty a méně turistů čekejte v červnu a září.

Průměrné teploty vzduchu na Mallorce

14° C
14° C
17° C
19° C
23° C
27° C
30° C
30° C
26° C
23° C
18° C
15° C

Průměrné teploty vody na Mallorce

14° C
13° C
14° C
15° C
17° C
22° C
25° C
26° C
25° C
23° C
20° C
16° C
Fakta na Mallorce

Fakta o Mallorce

Fakta o Mallorce

Ostrov Mallorca byl obýván již před několika tisíci lety a neustále ho dobývaly různé národy jako Římané, Maurové, Aragonci či Britové. Asi nejvíce stop po sobě zanechali Maurové, kteří na ostrově pobývali téměř čtyři století. Zkultivovali tamější půdu, zavedly zavlažovací systémy a začali zde pěstovat mandloně. I když byla na mnohých místech půda suchá, v srdci Mallorky to díky větrným mlýnům na čerpání spodní vody neustále zářilo zelení.

Dnes se tu pěstují pomerančovníky, fíkovníky i olivovníky. Některé stromy v olivových hájích jsou staré i 200 let. Po Maurech se na Mallorce dochovaly i staré arabské lázně. Dnes již sice nejsou funkční, ale je z nich báječná turistická atrakce. Však na co lázně? Moře je daleko lepší.

Cestování po Mallorce

Cestování po Mallorce

Cestování po Mallorce

Na Mallorku není obtížné se dostat. Kousek od hlavního města Palma de Mallorca leží mezinárodní letiště, na které se pravidelně dopravují turisté z celého světa. Možné je využít i trajektovou dopravu, která je ale o něco zdlouhavější. Na ostrově lze cestovat pomocí autobusů i vlaků. Máte-li ale v plánu ostrov poznat co nejlépe, bude pro Vás nejvýhodnější pronajmout si automobil. Ceny nejsou o moc vyšší než u nás. Skalnaté útesy, romantické zálivy a pláže Mallorky jsou opravdu okouzlující a byla by škoda se během dovolené zdržovat pouze na jednom místě. Ve větších městech je také možné zaplatit si vyhlídkovou jízdu ve stařičkém vláčku.

Mallorca jde vstříc i sportům. Můžete si tu zahrát golf, tenis nebo se věnovat potápění, surfování či jízdě na kole. Fantazii se meze nekladou.

Dovolená Mallorca

Dovolená na Mallorce

Dovolená na Mallorce

Mallorca je báječným místem pro strávení poklidné rodinné dovolené. Celé dny se tu můžete povalovat na sluníčku, poslouchat šum přírody a koupat se v osvěžujícím a čistém moři. Vaše děti budou z Mallorky nadšené. Nejen že si budou moci na plážích plácat hrady z jemného písku, ale na ostrově jsou pro ně připraveny četné zábavní atrakce, parky a hotely mají bohaté animační programy. Zkrátka a dobře - Mallorca je rájem dovolených.

V nedávných letech došlo na ostrově k prudkému rozvoji cestovního ruchu. Ve velkém se začaly stavět moderní hotely a spousta turistických zařízení. Málem to neustála příroda, a tak se úřady na Mallorce rozhodly tento turistický boom trochu pozastavit, aby nedošlo k ještě většímu ničení tak půvabné krajiny. S výstavbou nových hotelů se přestalo, ale zato se začaly předělávat stávající historické budovy na parádní ubytovací zařízení. Budete-li chtít v některém z nich strávit dovolenou, můžete se těšit na požitek z pravé atmosféry Španělska.

Last minute Mallorca

Last minute Mallorca - chcete si užít parádní dovolenou na Mallorce a ještě ušetřit? Zkuste si vybrat z nabídky last minute Mallorca a leťte ještě dnes.

Pláže na Mallorce

Geografie

Kde leží Mallorca?

Mallorca je součástí Baleárských ostrovů a je to zároveň největší ostrov náležející Španělsku. Hlavní město Palma de Mallorca leží na jihu ostrova, horský masiv Tramuntana chrání nejen toto město, ale většinu ostrova před nepříznivým počasím, navíc je oblíbeným cílem horolezců.

Rozloha ostrova je 3 648 km2 a jeho rozměry jsou zhruba 110 x 80 km. Není tak problém během týdenní dovolené ostrov pořádně procestovat. Na rozdíl od Kanárských ostrovů tady navíc najdete spoustu zeleně, takže pokud nemáte v úmyslu jen ležet na pláži, je Mallorca rozhodně dobrá volba.

Mallorca je součástí souostroví Baleáry společně s ostrovy Menorca, Ibiza a Formentera. Ze všech čtyř má největší rozlohu. Leží ve Středozemním moři a povrch Mallorky tvoří převážně hory. Nejvyšší a nejromantičtější vrcholky leží v pohoří Sierra de Tramuntana podél západního pobřeží. Mezi skalami se nacházejí sice špatně přístupné, ale zato velmi příjemné plážičky. Pobřeží Mallorky je lemováno překrásnými skalními útvary, které dělají ostrov ještě více okouzlujícím.

Bezpečnost na Mallorce

Pozor

Bezpečnostní rizika na Mallorce

Na Mallorce vám hrozí stejná rizika, jako ve většině destinací na jihu Evropy - tedy kapesní zloději a úpal. Pokud se navíc chcete během své dovolené věnovat adrenalinovým sportům nebo cyklocestování, rozhodně byste měli uzavřít vhodné zdravotní pojištění. Jinak je ale Mallorca v zásadě bezpečný ostrov - i díky tomu, že tu většina obyvatel žije z cestovního ruchu a rozhodně nechtějí své živobytí ohrozit. Pokud tedy na sebe budete opatrní, nebudete se zbytečně přes poledne vystavovat slunci, nosit u sebe velké množství peněz a chodit v noci sami po temných uličkách, měli byste tu být v bezpečí.


Sem chci