Mallorca

#

Užijte si dovolenou plnou slunce a hudby na Mallorce. Nemusíte létat nikam daleko, abyste si vychutnali prosluněné dny a vynikající all inclusive servis. Stačí vydat se na Baleáry - konkrétně na ostrov Mallorca.

Perla StředomoříMallorca

Báječné jídlo, španělské rytmy, okouzlující příroda - co víc si můžete od své letní dovolené přát! Navíc díky více než třem stům slunečním dnům v roce se tu skvěle ohřejete klidně i v říjnu. Už vás to doma nebaví? Pak nečekejte ani minutu a vyrazte na Mallorcu!


Cestovní doklady

Cestovní doklady na Mallorcu

K cestě na Mallorcu vám stačí platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Vízum Mallorca

Pro vpuštění na Mallorcu není vízum potřeba.

Doba letu na Mallorcu

Jak dlouho se letí na Mallorcu?

Doba letu na Mallorcu vám zabere zhruba 2 hodiny a 25 minut. Všechny mezinárodní turistické lety míří na letiště v hlavním městě Palma de Mallorca, odkud se do svého hotelu dostanete většinou autobusem s delegátem cestovní kanceláře.

Video

Zajímá vás, jaká je na Mallorce příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na tomto ostrově natočili.

Počasí Mallorca

Mallorca je jednou z mála evropských destinací, kde sezóna trvá od května až do října. Slunce tu svítí okolo 3000 hodin za rok, v létě se průměrné teploty vzduchu pohybují kolem 30 °C, voda je prohřátá na 25 °C. Minimální zimní teploty se blíží 10 °C. Ani v zimě tak není problém Mallorcu navštívit a věnovat se jejímu poznávání z jiného úhlu. Pokud se chcete hlavně koupat, opalovat a co nejvíce minimalizovat riziko deštivé dovolené, pak vyrazte na Mallorcu o prázdninách. Jaro s teplotami okolo 20 °C je skvělé období pro turistiku, cyklovýlety a poznávání španělské architektury a tradic. To samé platí i pro podzim. Zimy na Mallorce jsou mírné a deštivé. Pokud vám nevadí tropické teploty, klidně vyrazte na ostrov v červenci nebo srpnu - příjemnější teploty a méně turistů čekejte v červnu a září.

Průměrné teploty vzduchu na Mallorce

14° C
14° C
17° C
19° C
23° C
27° C
30° C
30° C
26° C
23° C
18° C
15° C

Průměrné teploty vody na Mallorce

14° C
13° C
14° C
15° C
17° C
22° C
25° C
26° C
25° C
23° C
20° C
16° C

Geografie

Mallorca je součástí Baleárských ostrovů a je to zároveň největší ostrov náležející Španělsku. Hlavní město Palma de Mallorca leží na jihu ostrova, horský masiv Tramuntana chrání nejen toto město, ale většinu ostrova před nepříznivým počasím, navíc je oblíbeným cílem horolezců.

Rozloha ostrova je 3 648 km2 a jeho rozměry jsou zhruba 110 x 80 km. Není tak problém během týdenní dovolené ostrov pořádně procestovat. Na rozdíl od Kanárských ostrovů tady navíc najdete spoustu zeleně, takže pokud nemáte v úmyslu jen ležet na pláži, je Mallorca rozhodně dobrá volba.

Pozor

Na Mallorce vám hrozí stejná rizika, jako ve většině destinací na jihu Evropy - tedy kapesní zloději a úpal. Pokud se navíc chcete během své dovolené věnovat adrenalinovým sportům nebo cyklocestování, rozhodně byste měli uzavřít vhodné zdravotní pojištění. Jinak je ale Mallorca v zásadě bezpečný ostrov - i díky tomu, že tu většina obyvatel žije z cestovního ruchu a rozhodně nechtějí své živobytí ohrozit. Pokud tedy na sebe budete opatrní, nebudete se zbytečně přes poledne vystavovat slunci, nosit u sebe velké množství peněz a chodit v noci sami po temných uličkách, měli byste tu být v bezpečí.


Sem chci