Last minute

Dovolená last minute

Co takhle dokonalá dovolená za málo peněz? Všichni sníme o krásné dovolené, o pohodičce na bílých písečných plážích ve stínu palmy a s drinkem v ruce. Chceme čisté moře a pláž, teplou vodu, oblohu bez mráčku, perfektní jídlo a pití, nezapomenutelné výlety a aktivity, a to vše za co nejnižší cenu. Že je to jen snění? Nikoli, to je last minute dovolená.

Co je to last minute dovolená?

Last moment, last second, nejčastěji ale last minute dovolená znamená dovolenou, kterou kupujeme na poslední chvíli. Na last minute dovolenou se většinou odlétá do dvou týdnů od jejího nákupu, výjimkou však není ani odlet během pár dnů, v případě super last minute dovolených může jít i o hodiny. Nespornou výhodou last minute zájezdů je jejich cena, která je i o desítky procent nižší než ta původní. Cestovní kanceláře totiž v průběhu roku nevyprodaly všechna místa, a protože se chtějí vyhnout ztrátě, naplňují místa v letadle a hotelu právě skrze last minute zájezdy.

Hlavní charakteristiky last minute zájezdů:

 • Odlet za pár dnů/týdnů od nákupu zájezdu
 • Nízká cena – výrazně nižší, než u klasických zájezdů
 • Možnost vyzkoušet si neskutečný luxus za přijatelnou cenu
 • Ušetřené peníze můžete utratit za aktivity nebo výlety
 • K dispozici je menší počet zájezdů
 • Nedají vám moc prostoru váhat. Většinou jde o nabídky, které se neodmítají.

Co je to super last minute dovolená a ultra last minute dovolená?

Super last minute dovolená a ultra last minute dovolená je dokonalá volba, pokud jste časově flexibilní. V případě ultra a super last minute zájezdů se totiž často odlétá během několika málo dní nebo dokonce hodin od nákupu. Odměnou za rychlou schopnost balení je pak ale neskutečně nízká cena celé dovolené. Není výjimkou, že super last minute dovolenou pořídíte za skutečný zlomek původní ceny zájezdu.

Máte toho moc a potřebujete vypnout a užít si dovolenou? Ideálně co nejdříve? Pak se dívejte po super last minute dovolené s odletem zítra nebo do týdne. Nebude problém najít tu správnou destinaci, která dokonale splní vaše požadavky.

Hlavní charakteristiky super a ultra last minute zájezdů:

 • Odlet za pár dnů/hodin od nákupu zájezdu
 • K dispozici je menší počet zájezdů
 • Nízká cena – tak nízká, že je skoro hřích takovou dovolenou nekoupit

Last minute dovolená do celého světa

Ačkoli je výběr zájezdů na poslední chvíli o něco menší, než když si kupujete dovolenou rok dopředu, je možné najít last minute zájezd do celého světa. Last minute dovolené jsou k dispozici do všech možných destinací kdekoli ve světě, tradičně ale mezi nejoblíbenější last minute destinace patří:

 • Last minute dovolená Turecko
 • Last minute dovolená Řecko
 • Last minute dovolená Tunisko
 • Last minute dovolená Chorvatsko
 • Last minute dovolená Itálie
 • Last minute dovolená Egypt
 • Last minute dovolená Španělsko
 • Ačkoli je last minute dovolená u moře k moři stále oblíbenější, není jedinou možností. V nabídce najdete také celou řadu last minute zájezdů do lázní, exotických destinací nebo za lyžovačkou.

  Last minute dovolená jako dokonalá volba

  Je asi jasné, že nabídka last minute dovolených bude o něco menší, bude na výběr méně hotelů a budete si tak moct méně vybírat. Je dokonce pravděpodobné, že když si zadáte všechny své filtry, vyběhne vám třeba jenom jeden nebo dva hotely. Výhodou je, že bude poměrně snadné si vybrat. Nevýhodou může být, že nenarazíte na hotel, který by naprosto dokonale splňoval vaše požadavky. Na druhou stranu můžete narazit na naprosté klenoty, třeba pětihvězdičkový hotel přímo na pláži s all inclusive, dokonalým výhledem a vířivkou na pokoji za cenu tří hvězdiček s polopenzí kilometr od moře.

  Co očekávat od své první last minute dovolené?

  • Musíte být flexibilní – je potřeba mít možnost vzít si rychle dovolenou, odevzdat domácí mazlíčky sousedům, mít platný pas a umět rychle balit
  • Zaplatíte méně, než obvykle
  • Je možné, že dostanete více, než obvykle

  Co si před odletem zkontrolovat?

  • Platnost pasu (do spousty destinací musí být platný ještě 6 měsíců po návratu z dovolené) nebo platnost občanského průkazu
  • Hotel – vždycky je dobré vědět do čeho jdete, proto jsme pro vás natočili videa už z více než 400 hotelů po celém světě.
  • Počasí v destinaci – přeci nepoletíte v období monzunů, že?
  • Měnu a jazyk v destinaci – jak se v dané destinaci mluví? A je potřeba si vyměnit peníze, anebo se dá všude platit kartou? Jaký je s danou měnou kurz, dá se v destinaci platit dolary nebo eury?
  • Bezpečnostní situaci v destinaci – ačkoli se v drtivé většině případů nelétá do žádných nebezpečných zemí, je dobré si předem ověřit jaká situace právě v dané zemi panuje, ideálně na stránkách Ministerstva zahraničních věcí
  • Odletové místo – odkud se poletí a jak se na letiště dostanete?
  • Zajímavá místa destinace
  • Last minute dovolená bez rizika

   V naší nabídce najdete last minute dovolené od několika stovek cestovních kanceláří do celého světa. Stačí si jen vybrat, jestli chcete vyrazit na last minute dovolenou k moři, na hory nebo třeba do lázní. Pak už si stačí jen vybrat konkrétní hotel, zabalit a užít si perfektní dovolenou.

   Zájezdy na poslední chvíli

   Stále více lidí propadá fenoménu zvanému last minute. A není se čemu divit. Tyto “zájezdy na poslední chvíli” v sobě spojují celou řadu výhod, a to zejména pro nenáročné cestovatele. Jejich největší předností je to, že jsou až neskutečně levné - slevy se tu často pohybují v řádu několika desítek procent. Výběr je sice o něco užší než při nákupu dovolené v normálním termínu, ale zato není třeba čekat na odjezd několik týdnů či měsíců. Pokud děláte rádi spontánní rozhodnutí, milujete překvapení a nechcete platit víc, než je nutné, pak jsou last minute zájezdy stvořené přesně pro vás.

   Kam na last minute?

   Široká nabídka více než 250 cestovních kanceláří zahrnuje nejen klasické destinace, jako je TureckoŘeckoŠpanělskoEgyptTunisko a Kanárské ostrovy, ale i exotičtější cíle - KubuJamajkuKapverdské ostrovySrí LankuThajskoDominikánskou republiku, Francouzskou Polynésii nebo Spojené arabské emiráty. Na last minute dovolenou můžete vyrazit i k našim sousedům do Německa či Rakouska, krásně si ale odpočinete i ve Francii a Bulharsku. Volba je jenom na vás.

Další last minute destinace


Last minute Albánie [9] , Last minute Aruba [9] , Last minute Bahamy [9] , Last minute Bali [20] , Last minute Bulharsko [20] , Last minute Černá Hora [13] , Last minute Chorvatsko [21] , Last minute Dánsko [4] , Last minute Dominikánská republika [20] , Last minute Egypt [18] , Last minute Faerské ostrovy [2] , Last minute Fidži [12] , Last minute Finsko [2] , Last minute Francie [4] , Last minute Francouzská Polynésie [10] , Last minute Island [9] , Last minute Itálie [80] , Last minute Jamajka [13] , Last minute Kanárské ostrovy [16] , Last minute Kapverdy [29] , Last minute Keňa [12] , Last minute Kostarika [14] , Last minute Kuba [18] , Last minute Kypr [17] , Last minute Madagaskar [8] , Last minute Madeira [10] , Last minute Malajsie [14] , Last minute Maledivy [22] , Last minute Malta [12] , Last minute Maroko [13] , Last minute Marshallovy ostrovy [9] , Last minute Mauricius [10] , Last minute Mexiko [17] , Last minute Norsko [8] , Last minute Nový Zéland [10] , Last minute Omán [11] , Last minute Panama [10] , Last minute Peru [9] , Last minute Portoriko [8] , Last minute Portugalsko [15] , Last minute Rakousko [25] , Last minute Řecko [41] , Last minute Šalamounovy ostrovy [8] , Last minute Saúdská Arábie [8] , Last minute Seychely [13] , Last minute Španělsko [104] , Last minute Špicberky [2] , Last minute Spojené arabské emiráty [19] , Last minute Srí Lanka [23] , Last minute Svatá Lucie [8] , Last minute Svatý Martin [8] , Last minute Thajsko [23] , Last minute Tunisko [24] , Last minute Turecko [25] , Last minute Venezuela [11] , Last minute Zanzibar [10] ,