Menorca

#

Menorca je nádherný a klidný ostrov nedaleko španělského pobřeží, na který míří milovníci krásné přírody a odpočinkové dovolené. Je to destinace plná slunce, květin a neprozkoumaných zákoutí, která jen čekají na objevení.

Menorca

Nečekejte na to, kdy se z tohoto ostrova stane stejně vytížené místo, jako je sousední Mallorca, a vyrazte poznávat krásy Menorky co nejdříve.


Cestovní doklady

Občanský průkaz

Občané ČR mohou letět na Menorcu s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Vízum na Menorcu

Pro cestu na Menorcu není cestovní vízum potřeba.

Doba letu na Menorcu

Jak dlouho se letí na Menorcu?

Cesta na Menorcu letadlem vám zabere zhruba 2 hod 15 min. Pokud dáváte přednost dovolené, na kterou nemusíte letět příliš dlouho, ale kde se přesto pořádně ohřejete, je pro vás Menorca to pravé.

Video

Zajímá vás, jaká je na Menorce příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na tomto ostrově natočili.

Počasí Menorca

Počasí na Menorce je typicky středomořské. Horká suchá léta střídají mírné a deštivé zimy. V létě se tu setkáte s průměrnými teplotami blížícími se 30 °C, voda bývá vyhřátá přibližně na 20–21 °C. V zimě klesá teplota zhruba k 10 °C a prší i několikrát do týdne. Pokud máte rádi hodně slunce, ale chcete se vyhnout největším vedrům, vyrazte na Menorcu v květnu nebo září, kdy si tu můžete užít zhruba 8 až 9 hodin slunečního svitu a průměrné teploty se přitom drží těsně nad příjemnými 20 °C.

Průměrné teploty vzduchu na Menorce

13° C
14° C
15° C
16° C
20° C
23° C
27° C
27° C
24° C
20° C
15° C
12° C

Průměrné teploty vody na Menorce

14° C
13° C
15° C
15° C
18° C
21° C
24° C
26° C
25° C
23° C
20° C
16° C

Geografie

Menorca je nejseverněji a nejvýchodněji položenou částí Baleárských ostrovů. Tento zelený ostrov náležející ke Španělsku má rozlohu 668 km2 a žije zde přibližně 82 000 obyvatel, nejvíce na jihovýchodě v okolí hlavního města Mao. Na délku má ostrov zhruba 50 km, na šířku něco okolo 16 km. Podél celého pobřeží se kromě krásných ukrytých pláží nachází také spousta původních hradů a pevností, které ostrov chránily před nájezdníky. Pokud chcete poznat krásy Menorky co nejlépe, půjčte si kolo a vyrazte na něm.

Pozor

Na Menorce vám hrozí v podstatě jen jedno riziko, a to slunce. Zejména přes léto tu jsou paprsky dost intenzivní, takže pokud máte citlivou pokožku, rozhodně byste neměli zapomínat na ochranný krém s faktorem alespoň SPF 30 a během poledních a časných odpoledních hodin byste měli dodržovat siestu někde ve stínu. Pro všechny návštěvníky pak platí hodně pít, nosit sluneční brýle (kvalitní, se skutečně účinným filtrem) a nepřetěžovat se. Pozor na sebe dávejte také při sportování a při pěších výletech nebo cyklocestách po ostrově. To ostatně platí kdekoli. Jinak je Menorca v podstatě nejbezpečnější španělský ostrov, takže byste se tu měli cítit skutečně dobře.


Sem chci