Menorca

#

Menorca je nádherný a klidný ostrov nedaleko španělského pobřeží, na který míří milovníci krásné přírody a odpočinkové dovolené. Je to destinace plná slunce, květin a neprozkoumaných zákoutí, která jen čekají na objevení.

Menorca

Nečekejte na to, kdy se z tohoto ostrova stane stejně vytížené místo, jako je sousední Mallorca, a vyrazte poznávat krásy Menorky co nejdříve.


Cestovní doklady

Občanský průkaz

Občané ČR mohou letět na Menorcu s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem.

Vízum na Menorcu

Pro cestu na Menorcu není cestovní vízum potřeba.

Doba letu na Menorcu

Cesta na Menorcu letadlem vám zabere zhruba 2 hod 15 min. Pokud dáváte přednost dovolené, na kterou nemusíte letět příliš dlouho, ale kde se přesto pořádně ohřejete, je pro vás Menorca to pravé.

Doba letu
cca 2 hodiny 15 minut

Video

Zajímá vás, jaká je na Menorce příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na tomto ostrově natočili.

Počasí Menorca

Počasí na Menorce je typicky středomořské. Horká suchá léta střídají mírné a deštivé zimy. V létě se tu setkáte s průměrnými teplotami blížícími se 30 °C, voda bývá vyhřátá přibližně na 20–21 °C. V zimě klesá teplota zhruba k 10 °C a prší i několikrát do týdne. Pokud máte rádi hodně slunce, ale chcete se vyhnout největším vedrům, vyrazte na Menorcu v květnu nebo září, kdy si tu můžete užít zhruba 8 až 9 hodin slunečního svitu a průměrné teploty se přitom drží těsně nad příjemnými 20 °C.

Průměrné teploty vzduchu na Menorce

13° C
14° C
15° C
16° C
20° C
23° C
27° C
27° C
24° C
20° C
15° C
12° C

Průměrné teploty vody na Menorce

14° C
13° C
15° C
15° C
18° C
21° C
24° C
26° C
25° C
23° C
20° C
16° C

Geografie

Menorca je nejseverněji a nejvýchodněji položenou částí Baleárských ostrovů. Tento zelený ostrov náležející ke Španělsku má rozlohu 668 km2 a žije zde přibližně 82 000 obyvatel, nejvíce na jihovýchodě v okolí hlavního města Mao. Na délku má ostrov zhruba 50 km, na šířku něco okolo 16 km. Podél celého pobřeží se kromě krásných ukrytých pláží nachází také spousta původních hradů a pevností, které ostrov chránily před nájezdníky. Pokud chcete poznat krásy Menorky co nejlépe, půjčte si kolo a vyrazte na něm.

Pozor

Na Menorce vám hrozí v podstatě jen jedno riziko, a to slunce. Zejména přes léto tu jsou paprsky dost intenzivní, takže pokud máte citlivou pokožku, rozhodně byste neměli zapomínat na ochranný krém s faktorem alespoň SPF 30 a během poledních a časných odpoledních hodin byste měli dodržovat siestu někde ve stínu. Pro všechny návštěvníky pak platí hodně pít, nosit sluneční brýle (kvalitní, se skutečně účinným filtrem) a nepřetěžovat se. Pozor na sebe dávejte také při sportování a při pěších výletech nebo cyklocestách po ostrově. To ostatně platí kdekoli. Jinak je Menorca v podstatě nejbezpečnější španělský ostrov, takže byste se tu měli cítit skutečně dobře.


Sem chci