Ibiza

Ibiza

Ibiza

Španělskou Ibizu lze nazvat „Ostrov dvou světů“. Ano, je to opravdu tak. Na jednu stranu je to svět krásných písčitých pláží, čistého moře, sluníčka a historických památek. Ale na druhou stranu má Ibiza ten nejdivočejší noční život. Ve městech jako Ibiza, San Antonio či San Rafael se nacházejí jedny z největších a nejproslulejších hudebních a tanečních klubů světa.

Španělský ostrov Ibiza leží ve Středozemním moři jižně od Mallorky. Společně s Formenterou a Menorcou tvoří souostroví Baleáry. Její povrch pokrývají jak mírné kopce, tak pobřežní nížiny. Nejvyšší vrchol se nachází na jihu a dosahuje výšky pouhých 475 m. Pobřeží je více méně členité a bohaté na různé zátoky s menšími plážemi. Dlouhých písčitých pláží je tu také ale dostatek. Některé jsou velmi dobře přístupné, na jiné se pro změnu dostanete jedině z moře. Na řadě míst jsou skalnaté útesy, u nichž je možné se potápět a objevovat krásy podmořského světa. Hledá-li člověk na Ibize soukromí a klid, určitě se mu ho zde dostane. Stačí pouze uprchnout z hlavních center.


Zábava na Ibize - párty

Zábava na Ibize

Zábava na Ibize

A jak se vlastně Ibiza stala světem velkolepých „parties“? Počátky jsou zakořeněny někde v 70. letech, kdy se ostrovy Ibiza a Formentera staly evropskými centry hnutí hippies. „Květinové děti“ zde našly ráj v podobě krásné čisté přírody s výhledy na tyrkysové moře a uklidňující západy slunce. Vychutnávaly zde sladké bytí a oddávaly se různým požitkům. Nepřipomíná Vám to trochu dnešní atmosféru na Ibize? Mladí lidé sem jezdí za nekončící zábavou a uvolněným životem, který ostrov nabízí. Také se snaží vychutnávat svou přítomnost, i když trochu jinak a možná o něco „agresivnějším“ způsobem.

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Dovolená na Ibize

Ibiza není oblíbená pouze u mladých a nevybouřených lidí. Též si ji jako místo své dovolené vybírají rodiny s dětmi. Možná je tento ostrov znám jako svět velkolepých party, ale zároveň má úžasnou a klidnou přírodu. Je tu možné nerušeně odpočívat a Vaše děti si dosytosti užijí stavění hradů z písku a koupání se v moři.

Dovolená Ibiza

Ubytování na Ibize

Ubytování na Ibize

Co se týká ubytování, Ibiza má spoustu hotelů s širokou nabídkou služeb, bazény, příjemným personálem a stravováním formou all inclusive. Kdo má ale raději více soukromí, může si zde pronajmout apartmán nebo rovnou celý dům. Na ostrově se nachází i pár kempů v blízkosti moře. Každý si zde může vybrat dle toho, co mu o dovolené vyhovuje.

Počasí na Ibize

Počasí Ibiza

Počasí na Ibize

Kdy je nejlepší trávit dovolenou na Ibize? To záleží na tom, co zde hodláte dělat. Pokud se chystáte za mořem nebo na nejlepší hudební a taneční akce, vydejte se sem v letních měsících červen až srpen. Příjemné teplíčko je stálé a rušný život v těchto měsících jenom kvete. Však kluby otvírají v červnu a zavírají v srpnu. Uvidíte tu světové DJs, kteří každoročně přijíždějí, aby představili své nejnovější desky ve stylu house, trance, techno a elektronické hudby. Při vystoupeních nesmí chybět nejnovější technika, zářivé neony, laser show a nadýchaná pěna, kterou jsou tanečníci doslova zaplaveni. Kdo má rád zábavu, zažije tu nejeden východ slunce. Na koho je tohle příliš a raději se o dovolené oddává turistice a poznávání památek, určitě ocení mírné teploty z kraje letní sezóny a klid v ulicích měst.

Průměrné teploty vzduchu na Ibize

15° C
16° C
17° C
19° C
22° C
26° C
29° C
30° C
28° C
24° C
19° C
16° C

Průměrné teploty vody na Ibize

15° C
15° C
15° C
16° C
18° C
21° C
24° C
26° C
25° C
22° C
19° C
17° C

Sem chci