Tunisko

Tunisko je krásná země na severu Afriky, s nezaměnitelným puncem orientální exotiky, která se ale přitom od nás nachází jen něco málo přes dvě hodiny letu. Kromě krátkého cestování láká své návštěvníky také na nádherné pláže, slunečné počasí téměř po celý rok a hlavně na nízké ceny, o kterých byste si v Řecku nebo v Egyptě mohli nechat jen zdát.

Tunisko

V Tunisku se můžete těšit na rozlehlé písečné pláže, lahodnou kuchyni, báječné lázně, muškátové víno, všudypřítomnou vůni růží a jasmínu i na adrenalinové zábavy, jako je windsurfing nebo vyjížďky do pouště. Milovníci historie zajásají nad zdejšími antickými památkami i nad centry starých měst, o zábavu podle svého gusta tu nebudou ošizeni ani golfisté, pro které vyrostlo minimálně jedno hřiště v každém větším letovisku.

Pokud se chcete vydat za exotikou, ale neradi byste přitom procestovali půl zeměkoule a rozhodně nechcete věnovat na dovolenou svůj půlroční plat, budete z Tuniska a jeho možností nadšení.


Cestovní doklady do Tuniska

V roce 2014 byla zrušena vízová povinnost, pro cestu do Tuniska vám tedy stačí platný cestovní pas. V případě organizované turistiky (s cestovní kanceláří) postačuje platnost pasu minimálně 3 měsíce po plánovaném návratu, pro individuální cesty je potřeba, aby pas platil ještě alespoň 6 měsíců.

Vízum Tunisko

Pro cestu do Tuniska není vízum potřeba, pokud cestujete v rámci organizovaného zájezdu (s CK).

Doba letu

Jak dlouho se letí do Tuniska?

Doba letu do Tuniska trvá v průměru dvě a půl hodiny, záleží na konkrétním letišti, na které míříte. Po celé ploše Tuniska je rozmístěno téměř deset mezinárodních letišť, pro maximální možný komfort turistů. Doba letu na Djerbu, která je jižně situovaná, vám tak zabere let 2 hodiny a 40 minut, zatímco let do hlavního města Tunis, které leží na severu země, trvá pouhé 2 hodiny 15 minut.

Počasí Tunisko

Subtropické klima, které ve většině Tuniska panuje, umožňuje návštěvy této země po celý rok - zejména na jihu na ostrově Djerba se dá koupat ještě v listopadu. V srpnu, který je nejteplejším měsícem, stoupají teploty přes 30 °C, voda je prohřátá až na 28 °C a slunce svítí 12 hodin denně. Pro klasickou plážovou dovolenou se nejlépe hodí období od května do října, na cestování je ideální duben, květen, říjen a listopad (teploty 20 - 25 °C, bez deště). Na podzim se můžete ještě klidně koupat v moři s teplotou přes 20 °C, na jaře vás zase uchvátí krásně rozkvetlá příroda tuniského pobřeží. V létě v Tunisku téměř neprší, v zimě se průměrné srážky pohybují kolem 70 mm za měsíc. Během července a srpna se můžete setkat s horkým pouštním větrem, zvaným “sirocco”.

Průměrné teploty vzduchu v Tunisku

18° C
19° C
21° C
23° C
25° C
30° C
34° C
34° C
31° C
28° C
22° C
20° C

Průměrné teploty vody v Tunisku

18° C
17° C
19° C
20° C
21° C
24° C
27° C
28° C
25° C
24° C
20° C
18° C

Geografie

Tunisko leží v severní části Afriky, necelých 150 km vzdušnou čarou od Sicílie. Jeho rozloha činí 163 610 km2, na kterých se nacházejí nejen kilometry písečných pláží, pouště a hory, ale i náhorní pláně, solná jezera a úrodná údolí jediné stálé tuniské řeky Medjerda. Sever a severovýchod země jsou omývány Středozemním mořem, na západě Tunisko hraničí s Alžírskem a na jihovýchodě s Libyí. Hlavním městem je Tunis, který leží na severním pobřeží. K nejoblíbenějším turistickým destinacím patří Tabarka, Bizerte, Hammamet, Nabeul, Port El Kantaoui, Sousse, Monastir, Mahdia, Sfax, Zarzis a zejména ostrov Djerba, kam se létá na dovolenou celoročně. Nejvyšší tuniská hora, Džabal as-Šánabí (1 544 m. n. m.), se nachází poblíž hranice s Alžírskem a je součástí masivu Dorsale.

Video

Na co si dát pozor

Kromě silného slunce je třeba si v Tunisku dávat pozor i na další věci, aby byla co nejvíce zaručena vaše bezpečnost během dovolené. Zejména je třeba si nastudovat základní pravidla islámu a těch se držet. V zásadě ale nejde o nic složitého a navíc přímo v letoviscích je situace o dost uvolněnější. Pokud se ale vydáte mimo svůj hotelový resort, nezapomeňte se vhodně (= hodně) obléci, nekonzumujte na veřejnosti alkohol a důvěrnosti s partnerem si nechte až na doma. Lepší je v pozdních nočních hodinách raději nechodit ven, ženy by raději měly vždy chodit v doprovodu muže. Také se vyhýbejte postranním uličkám, stejně jako velkým shromážděním a demonstracím. Nefoťte židovské budovy a budovy označené tuniskou státní vlajkou. Pokud si budete chtít vyfotit někoho z místních, raději se ho předem zeptejte. V průběhu modliteb je nevěřícím zakázáno vstupovat do mešit. V poslední době se rozmohly krádeže a zneužívání kreditních karet, proto si na své peníze, cennosti i doklady dávejte zvýšený pozor.

Nabídka zájezdů do Tuniska

Vyberte si konkrétní hotel a zhlédněte video


Sem chci


Další destinace v Tunisku