Náměstí u radnice Arta Pláž Cala Molins

Náměstí Placa Major - Mallorca

Náměstí Placa Major, kdysi sídlo obávané španělské inkvizice, je dnes srdcem a duší historického centra Palmy de Mallorca a je také ideálním výchozím bodem pro objevování úzkých dlážděných uliček okolí, lemovaných malebnými tradičními obchůdky.

Tato otevřená obdélníková plocha obklopená starými arkádovými budovami je to hlavní a největší náměstí ve městě. Vybudováno bylo v 19. století na místě kláštera San Felipe Neri a brzy se stalo jedním z nejvýznamnějších míst v Palmě a také skutečným společenským a kulturním centrem, kam si chodí užít tapas a sangrii nejen místní, ale i turisté.

Náměstí je plné restaurací, venkovních kaváren, uměleckých galerií a pouličních umělců, každý týden se tu také koná řemeslnický trh, který nabízí širokou škálu tradičních produktů, od jídla až po mallorské perly. V ulicích vybíhajících z náměstí (Carrer de Sant Miquel, Carrer de Colom a Carrer del Sindicat) najdete množství kaváren, architektonicky úchvatných staveb a obchodů, specializujících se hlavně na boty. Největší kouzlo má toto rozlehlé náměstí v noci, když zmizí většina návštěvníků a vy se můžete zaposlouchat do tónů místních umělců a užívat si klidnou a ničím nerušnou dovolenou.Náměstí Placa Major - Mallorca

Nabídka zájezdů


Sem chci