Open navigation

Kapverdské ostrovy

#

Vydejte se za exotikou na Kapverdské ostrovy. Zažijete zde spoustu zábavy i romantiku, ale hlavně si vychutnáte ničím nerušený odpočinek na jedněch z nejkrásnějších a klidných plážích světa.

Přirostou vám k srdciKapverdy

Kapverdy najdete nedaleko rovníku u afrického kontinentu. Jedná se o bývalou portugalskou kolonii, proto byla místní kultura značně ovlivněna nejen africkými národy, ale i Portugalci, kteří ovlivnili zdejší jazyk a kolorit.

Cestovní doklady

Před cestou na Kapverdy si nezapomeňte zkontrolovat cestovní pas. Měl by být platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Z tohoto důvodu nelze vycestovat na takzvaný rychlopas, které platí pouhých 6 měsíců od jeho vystavení.

Pro české občany platí na Kapverdských ostrovech vízová povinnost. V České republice vám vízum zajistí cestovní kanceláře, a to za poplatek 1300 Kč. Letíte-li sami, je jednodušší pořídit vízum až na letišti v cílové destinaci. Cena turistického víza vychází na 25 eur. K jeho vyřízení postačí váš platný cestovní pas.

Doba letu

Na rozdíl od Karibiku mají Kapverdské ostrovy pro Evropany jednu velkou výhodou, a sice že není třeba letět přes půl světa, abyste si mohli užít nádherné písčité pláže a tropickou atmosféru. Kapverdy jsou totiž od evropského kontinentu vzdálené pouhých 7 hodin letu, a to jak na letiště Espargos (Sal), tak letiště Rabil (Boa Vista). Při zpátečním letu čekejte hodinové mezipřistání na nedalekých Kanárských ostrovech.

Vzdálenost Kapverdských ostrovů od Prahy je cca 5 050 km.

Doba letu
cca 7 hodin

Počasí Kapverdy

Kapverdy jsou celoročně slunnou destinací, ideální pro dovolenou u moře. Po celý rok kolísají průměrné teploty kolem 25 °C. Během hlavní sezóny (listopad – květen) je na ostrovech větrno, ve večerních hodinách proto využijete i dlouhé kalhoty či větrovou bundu. Vítr ustává koncem května, v létě se pak začínají objevovat srážky. Nejvyšší teploty cca kolem 30 °C můžete očekávat od září do listopadu. Teplota vody se v hlavní sezóně pohybuje kolem 21 °C, v létě pak dosahuje přibližně 25 °C. Společně s větrem se připravte také na silné vlny a četné proudy. Bedlivě proto sledujte vlajky na plážích a držte se jejich doporučení.

Leden Leden Leden Únor Únor Únor Březen Březen Březen Duben Duben Duben Květen Květen Květen Červen Červen Červen Červenec Červenec Červenec Srpen Srpen Srpen Září Září Září Říjen Říjen Říjen Listopad Listopad Listopad Prosinec Prosinec Prosinec

Geografie

Kapverdské ostrovy se skládají z 15 ostrovů sopečného původu. Ovšem turistický ruch se rozvíjí pouze na ostrovech Sal a Boa Vista, které se mohou pochlubit jedněmi z nejkrásnějších písčitých pláží. Sal a Boa Vista jsou oproti ostatním ostrovům sice vyprahlé, ale turistům mají co nabídnout. Na zbylých ostrovech příroda bují zelení a nacházejí se zde vysoké hory. Nejvyšším vrcholem je Pico de Fogo (2 829 m. n. m.) na ostrově Fogo, jedná se o jedinou doposud aktivní sopku na Kapverdech.

Destinace

Video příroda

Video adrenalin

Pozor

Největším zdravotním rizikem na Kapverdských ostrovech je silné slunce. Ostrovy leží u rovníku, a tak dosahují sluneční paprsky vysoké intenzity. Doporučujeme proto chránit se opalovacím krémem s vysokým faktorem (SPF 50), abyste předešli nepříjemným spáleninám a kožním vyrážkám. Je vhodné se mazat také v případě, kdy je slunce schované za mraky. Ve slunečných dnech se také nenechte zmást větrem. Ten příjemně ochlazuje a člověk se cítí svěží. I přesto ale slunce pálí a řada turistů si tak přivodí úpal či spáleniny. Chraňte se proto pokrývkou hlavy, brýlemi a nezapomeňte na dostatek tekutin.

Trávíte-li dovolenou na Kapverdských ostrovech v létě, kdy tu panuje zvýšená vlhkost vzduchu, nezapomeňte na repelent proti komárům.