Kapverdy

#

Vydejte se za exotikou na Kapverdské ostrovy. Zažijete zde spoustu zábavy i romantiku, ale hlavně si vychutnáte ničím nerušený odpočinek na jedněch z nejkrásnějších a klidných plážích světa.

Kapverdy vám přirostou k srdci

Kapverdy najdete nedaleko rovníku u afrického kontinentu. Jedná se o bývalou portugalskou kolonii, proto byla místní kultura značně ovlivněna nejen africkými národy, ale i Portugalci, kteří ovlivnili zdejší jazyk a kolorit.


Cestovní doklady

Před cestou na Kapverdy si nezapomeňte zkontrolovat cestovní pas. Měl by být platný minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené. Z tohoto důvodu nelze vycestovat na takzvaný rychlopas, které platí pouhých 6 měsíců od jeho vystavení.

Pro české občany platí na Kapverdských ostrovech vízová povinnost. V České republice vám vízum zajistí cestovní kanceláře, a to za poplatek 1300 Kč. Letíte-li sami, je jednodušší pořídit vízum až na letišti v cílové destinaci. Cena turistického víza vychází na 25 eur. K jeho vyřízení postačí váš platný cestovní pas.

Doba letu

Na rozdíl od Karibiku mají Kapverdské ostrovy pro Evropany jednu velkou výhodou, a sice že není třeba letět přes půl světa, abyste si mohli užít nádherné písčité pláže a tropickou atmosféru. Kapverdy jsou totiž od evropského kontinentu vzdálené pouhých 7 hodin letu, a to jak na letiště Espargos (Sal), tak letiště Rabil (Boa Vista). Při zpátečním letu čekejte hodinové mezipřistání na nedalekých Kanárských ostrovech.

Vzdálenost Kapverdských ostrovů od Prahy je cca 5 050 km.

Doba letu
cca 7 hodin

Počasí Kapverdy

Kapverdy jsou celoročně slunnou destinací, ideální pro dovolenou u moře. Po celý rok kolísají průměrné teploty kolem 25 °C. Během hlavní sezóny (listopad – květen) je na ostrovech větrno, ve večerních hodinách proto využijete i dlouhé kalhoty či větrovou bundu. Vítr ustává koncem května, v létě se pak začínají objevovat srážky. Nejvyšší teploty cca kolem 30 °C můžete očekávat od září do listopadu. Teplota vody se v hlavní sezóně pohybuje kolem 21 °C, v létě pak dosahuje přibližně 25 °C. Společně s větrem se připravte také na silné vlny a četné proudy. Bedlivě proto sledujte vlajky na plážích a držte se jejich doporučení.

Průměrné teploty vzduchu na Kapverdách

24° C
25° C
25° C
25° C
26° C
27° C
28° C
28° C
30° C
29° C
28° C
27° C

Průměrné teploty vody na Kapverdách

23° C
24° C
24° C
24° C
24° C
25° C
27° C
28° C
28° C
28° C
27° C
26° C

Geografie

Kapverdské ostrovy se skládají z 15 ostrovů sopečného původu. Ovšem turistický ruch se rozvíjí pouze na ostrovech Sal a Boa Vista, které se mohou pochlubit jedněmi z nejkrásnějších písčitých pláží. Sal a Boa Vista jsou oproti ostatním ostrovům sice vyprahlé, ale turistům mají co nabídnout. Na zbylých ostrovech příroda bují zelení a nacházejí se zde vysoké hory. Nejvyšším vrcholem je Pico de Fogo (2 829 m. n. m.) na ostrově Fogo, jedná se o jedinou doposud aktivní sopku na Kapverdech.

Destinace

Video příroda

Video adrenalin

Pozor

Největším zdravotním rizikem na Kapverdských ostrovech je silné slunce. Ostrovy leží u rovníku, a tak dosahují sluneční paprsky vysoké intenzity. Doporučujeme proto chránit se opalovacím krémem s vysokým faktorem (SPF 50), abyste předešli nepříjemným spáleninám a kožním vyrážkám. Je vhodné se mazat také v případě, kdy je slunce schované za mraky. Ve slunečných dnech se také nenechte zmást větrem. Ten příjemně ochlazuje a člověk se cítí svěží. I přesto ale slunce pálí a řada turistů si tak přivodí úpal či spáleniny. Chraňte se proto pokrývkou hlavy, brýlemi a nezapomeňte na dostatek tekutin.

Trávíte-li dovolenou na Kapverdských ostrovech v létě, kdy tu panuje zvýšená vlhkost vzduchu, nezapomeňte na repelent proti komárům.


Sem chci