Ostrov Sao Vicente

Kapverdské ostrovy Sao Vicente

Ostrov São Vicente leží v severní části Kapverdského soustroví a rozkládá se na ploše 227 km2. Je to jeden z plošších ostrovů, jeho nejvyšší vrchol Monte Verde (“Zelená hora”) má 750 m.n.m., takže je ideálním cílem pro nenáročnou túru, na konci které vás čeká nádherný výhled do kraje. Navíc je oblast kolem něj vyhlášena za přírodní park, takže se tu můžete kochat krásami neposkvrněné kapverdské přírody a obdivovat brodivé ptáky nebo na pláži Praia Grande pozorovat želvy kladoucí vejce do vyhřátého písku.


Zábava na Sao Vicente

Zábava na Sao Vicente

Sao Vicente je vyhlášené především dvěma věcmi, a těmi jsou karneval a vodní sporty. V hlavním městě ostrova Mindelo se každoročně koná v období Velikonoc tradiční karneval, druhý největší hned po vyhlášeném karnevalu v Riu de Janeiru. Pokud chcete nasát atmosféru pravého kapverdského života, poslechnout si divoké rytmy a ztratit se v záplavě barevných kostýmů a ozdob, pak sem určitě v tomhle období vyrazte.

Dovolená na Sao VIcente

Dovolená na Sao VIcente

Kapverdské ostrovy jsou obecně považovány za ráj vodních sportů, jejich kolébkou v této oblasti je ale právě Sao Vicente. Speciálně pláž Sao Pedro je lákadlem windsurfařů z celého světa a nedávno tu padl dokonce světový rekord v rychlosti na windsurfu. Výborné podmínky tu ale panují i pro klasické surfování, rybaření, jízdu na koni nebo golf. V roce 1893 tu bylo vybudováno golfové hřiště s osmnácti jamkami, jedno z největších netravnatých hřišť na světě. Golf, stejně jako kriket, slovní zásoba a architektura jsou památkami na britské kolonizátory, kteří tu zanechali nesmazatelné stopy.

Aktivity na Sao Vicente

Aktivity na ostrově Sao Vicente

Nejvíc zajímavostí na Sao Vicente najdete v hlavním městě Mindelo. Barevná koloniální architektura, restaurace s živou hudbou a tematickými kapverdskými večery, kulturní centrum s obchody a zajímavými exhibicemi, pevnost Fortim d´El Rei, “hora s tváří” Monte Cara, Ptačí ostrov nebo náměstí Estrela s obrázky z historie města - to jsou jen některá z fascinujících míst, která tu můžete najít. Při procházce po městě tu máte i možnost posedět v pravém irském baru nebo si nakoupit nefalšované italské delikatesy.

Pláže na Sao Vicente

Pláže na Sao Vicente

Nejlepší plavání si užijete v laguně Baía das Gatas a v zálivu Baía de Salamansa na severu ostrova Sao Vicente. Pokud absolvujete cestu po pobřeží se střídajícími se pásy bílých písečných pláží a útesů z lávových kamenů, dostanete se do městečka Calhau na východě ostrova, které ožívá hlavně o víkendech. Z něj se dá vystoupat na vrchol sopky Viana, dojít do oázy Santa Luzia Terra nebo si objednat výlet na opuštěný ostrov Santa Luzia.

Festively na Sao Vicente

Festively na Sao Vicente

Kromě již zmiňovaného karnevalu se na ostrově Sao Vicente konají ještě dvě velké kulturní akce, a to hudební a divadelní festival. Hudební festival se koná za posledního letního úplňku v srpnu a na pláži Baía das Gatas během něj tři dny a tři noci tančí a zpívají hudebníci z celého světa. V rámci kulturního programu se tu také návštěvníci mohou seznámit s rybářskými zvyklostmi Kapverďanů a užít si koňské dostihy. Divadelní festival se koná vždy 12. září v hlavním městě a sjíždějí se na něj amatérští herci ze všech koutů světa, kteří kromě klasických her interpretují i moderní autory nebo neznámé kapverdské dramatiky.

Přehled aktuálních zájezdů na Sao Vicente


Sem chci