Ostrov Maio

Kapverdské ostrovy Maio

Maio je malinký ostrov s necelými šesti tisíci obyvatel, který leží na nejvýchodnější výspě jižní části Kapverdského souostroví, 25 km na východ od ostrova Santiago. Je jedinečný zejména množstvím zeleně, kterou tu najdete. Největší lesní park na Kapverdských ostrovech, plantáže datlovníků, fíkovníků a akácií, národní park Barreiro e Figueira, čtyři přírodní rezervace, čtyři chráněná území – takovým výčtem se nemůže pochlubit žádný jiný ostrov.


Příroda na ostrově Maio

Příroda na ostrově Maio

Maio má podobný profil jako známější Sal a Boa Vista, ale na rozdíl od nich se tu úspěšně podařilo znovuzalesnit podstatnou část území. Najdete tu nádherné opuštěné pláže, písečné duny, bohatý podmořský život, vzácné druhy ptáků a želv, navíc vládne na ostrově opravdový klid, turistů je tu minimálně a zatím se tu nestaví žádné obří hotelové komplexy. Proto je tento ostrov jako stvořený hlavně pro ty, kdo si chtějí užít ničím nerušenou dovolenou v jednom z útulných klasických hotýlků, poznat původní atmosféru Kapverdských ostrovů a ochutnávat speciality v kvalitních restauracích, kde na ně obsluha bude mít dost času.

Aktivity na ostrově Maio

Aktivity na ostrově Maio

I když nejsou na ostrově Maio žádné hotelové komplexy ani půjčovny sportovního vybavení na každém kroku, dá se toho tady dělat víc než dost. Křišťálové vody Atlantiku svádějí k šnorchlování, potápění a rybaření, bílé pláže a písečné duny k romantickým procházkám, můžete tu ale i plachtit, pozorovat velryby, postavit si stan na opuštěné pláži nebo na horském kole projet celý ostrov. Cestovat se po ostrově dá i hromadnou dopravou nebo půjčeným terénním vozem, navíc tu můžete i stopovat a téměř vždycky vás někdo sveze. Kromě odvozu tak snadno získáte i zkušeného průvodce po ostrově.

Ostrov Maio je vyhlášený velice kvalitními restauracemi a výtečnými pokrmy. Určitě ochutnejte solené kozí maso (tchassina), dušené fazole nebo tradiční přílohu cachupa. Stejně jako na jiných ostrovech i tady vám ochotně připraví speciality z mořských plodů a ryb. Je libo steak z tuňáka, langustu nebo guláš z mořských plodů? A jako dezert tu mají pro hosty nachystané ty největší delikatesy z čerstvého ovoce, datlí či sýra. Všechny tyto pokrmy můžete ochutnat i na festivalu Santa Cruz, který se koná každoročně 3. května.

Co vidět na Maiu

Co vidět na Maiu

Kousíček od hlavního města Vila do Maio leží největší solný důl na Kapverdských ostrovech – Salina de Porto Ingles. Název nese podle původního pojmenování hlavního města, které znamenalo „anglický přístav“. Kromě soli je hlavním vývozním artiklem ostrova keramika a býci, určení na rodeo. Na východ od města leží nejkrásnější pláž ostrova Ponta Preta, ujít byste si neměli nechat ani divokou a opuštěnou pláž Morrinhos.

Přehled aktuálních zájezdů na Maio


Sem chci