Ostrov Brava

Kapverdské ostrovy Brava

Brava je s rozlohou 64 km2 nejmenší z Kapverdských ostrovů. Leží na nejzápadnějším cípu jižní části souostroví, pouhých 20 km od známějšího Foga, a je jediným ostrovem, na kterém nefunguje letiště. Dostat se na něj tak můžete jen lodí. I díky tomu si uchovává svou divokost a není tolik vystaven turistickému ruchu. Většina místních obyvatel, kterých na ostrově žije necelých sedm tisíc, se živí rybařením. Podstatná část mužů v produktivním věku v posledních desetiletích emigrovala za prací do USA a na ostrov se vrací vždy 24. června na oslavu svátku Jana Křtitele, patrona ostrova.


Aktivity na ostrově Brava

Aktivity na ostrově Brava

Pokud se rozhodnete na ostrov Bravu vyrazit, měli byste počítat s tím, že se rozhodně nehodí pro plážové povalování ani pro vodní sporty, ale díky členitému pobřeží a hornatému povrchu je ideálním místem pro pěší turistiku – za předpokladu, že jste alespoň trochu v kondici. Na ostrově Brava žije 24 endemických druhů, podnebí je tu poměrně chladné a vlhké a na rozdíl od řady jiných kapverdských ostrovů se tu poměrně daří zeleni. Díky velkému množství barevných ibišků, jasmínů a jiných květů nazývají místní svůj domov také „Ilha das Flores“, tedy ostrov květin.

Co vidět na ostrově Brava

Co vidět na ostrově Brava

K nejživějším místům na ostrově Brava patří přístav Furna, ležící v kráteru vyhaslé sopky, a hlavní město Vila Nova Sintra, kde můžete navštívit dům Eugénia Tavarese, tvůrce kapverdského hudebního stylu morna. Na Bravě najdete také nejkrásnější zátoku Kapverdských ostrovů, Fajã d´Agua, se stejnojmennou vesničkou, která se před nepřízní bouřlivého moře ukrývá mezi majestátními útesy. Navštívit byste měli také malou vísku Vinagre, která nese název podle minerální vody, jež v ní vyvěrá.

Přehled aktuálních zájezdů na Fogo


Sem chci