Boa Vista

Chcete celou svou dovolenou strávit odpočinkem na pláži, s koktejlem v ruce a s hřejivými slunečními paprsky v zádech? Přesně pro takovou dovolenou je Boa Vista určená.

Kapverdské ostrovy Boa Vista

Nenajdete tu žádné památky ani zajímavé přírodní úkazy, ale zdejší pláže patří k těm nejhezčím na světě. Boa Vista, to je synonymum klidu, písku a slunce.


Boa Vista

Vrak lodi Santa Maria

Vrak lodi Santa Maria, po které byla pojmenovaná zdejší pláž, je nejfotografovanějším objektem na celém ostrově. Udělejte si i vy snímek pozůstatků této kdysi monumentální mořské krásky a zavzpomínejte na úděl námořníků, kteří po staletí brázdili vody světových moří.

Vrak lodi Santa Maria

Pláž Santa Monica

Boa Vista je ostrovem krásných pláží. Možná ta nejhezčí z nich je Santa Monica, pojmenovaná po proslavené pláži v Kalifornii. Chcete si pořídit nádherné fotografie z vaší dovolené na Kapverdách, které vám budou všichni závidět? Tady budete mít jedinečnou možnost.

Pláž Santa Monica

Pláž Varandinha

Máte rádi menší romantické pláže, kde si můžete udělat soukromý piknik a kochat se výhledem na zapadající slunce nad oceánem? Přesně takovou pláží je Praia da Varandinha. Kromě romantických duší ji milují také vyznavači adrenalinových vodních sportů, protože tu panují ideální podmínky pro surfování a kitesurfing. Ve zdejších jeskyních se navíc konají rybí barbecue, což je zážitek pro všechny gurmány.

Pláž Varandinha

Poušť Viana

Na ostrově Boa Vista se setkáte i s pravým saharským pískem, a to na poušti Viana. Jemný bílý písek sem navály větry z afrického kontinentu a návštěvníci Kapverdských ostrovů se na něm mohou prohánět na čtyřkolkách nebo na sandboardech. Poušť sousedí s Rabilskou lagunou, takže přímo z písečného království můžete vyrazit do stínu zeleně.

Poušť Viana

Pláž De Chaves

Praia de Chaves poskytuje kilometry překrásného zlatavého písku, omývaného azurovými vlnami Atlantiku. Můžete se tu opalovat, fotit, procházet nebo sportovat, a to v naprostém klidu a stranou od lidí. Pokud si rádi užíváte naprostého soukromí, tady najdete svůj malý ráj na zemi.

Pláž De Chaves

Průměrné teploty vzduchu na Boa Vistě

23° C
25° C
24° C
23° C
24° C
25° C
27° C
27° C
27° C
26° C
25° C
24° C

Průměrné teploty vody na Boa Vistě

21° C
22° C
24° C
21° C
21° C
22° C
22° C
24° C
25° C
25° C
24° C
22° C

Dovolená Boa Vista

Pro relaxační dovolenou plnou slunce, pláží a koktejlů si nemůžete vybrat lepší místo než kapverdský ostrov Boa Vista. O tom, že Boa Vista nedostala své jméno “krásný pohled” nadarmo, se přesvědčíte hned při příletu - kilometry a kilometry úžasných písečných pláží, které se táhnou podél celého ostrova, jsou tou nelepší reklamou a lákadlem.

Když si k tomu navíc představíte sebe na hotelovém lehátku, s koktejlem v ruce a se šuměním Atlantiku u vašich nohou, těžko tuhle představu něco překoná. Na ostrově se navíc zatím nachází jen pár hotelů, takže pro milovníky klidu a soukromí je tahle destinace jako stvořená.

Máte radši aktivní dovolenou a bojíte se nudy? To vůbec nemusíte. Kromě windsurfingu a kitesurfingu, které se na Boa Vistě těší velké oblibě, si tu můžete užít taky adrenalinovou jízdu pouští na čtyřkolkách, jeep safari nebo výlet k vraku lodi Santa Maria. A pokud byste chtěli doporučit alespoň jednu pláž, kterou rozhodně nesmíte minout, pak je náš tip pláž Curralinho - pláž, které se pro její podobu se (zatím) slavnější americkou “sestrou” přezdívá Santa Monica. Na Boa Vistě se zkrátka snoubí božský klid s adrenalinem, takže je to ideální místo pro líbánky i pro odpočinkovou cestu s přáteli.


Sem chci