Open navigation

Boa Vista

#

Chcete celou svou dovolenou strávit odpočinkem na pláži, s koktejlem v ruce a s hřejivými slunečními paprsky v zádech? Přesně pro takovou dovolenou je Boa Vista určená.

Kapverdské ostrovy Boa Vista

Nenajdete tu žádné památky ani zajímavé přírodní úkazy, ale zdejší pláže patří k těm nejhezčím na světě. Boa Vista, to je synonymum klidu, písku a slunce.

Boa Vista

Vrak lodi Santa Maria

Vrak lodi Santa Maria, po které byla pojmenovaná zdejší pláž, je nejfotografovanějším objektem na celém ostrově. Udělejte si i vy snímek pozůstatků této kdysi monumentální mořské krásky a zavzpomínejte na úděl námořníků, kteří po staletí brázdili vody světových moří.

Vrak lodi Santa Maria

Pláž Santa Monica

Boa Vista je ostrovem krásných pláží. Možná ta nejhezčí z nich je Santa Monica, pojmenovaná po proslavené pláži v Kalifornii. Chcete si pořídit nádherné fotografie z vaší dovolené na Kapverdách, které vám budou všichni závidět? Tady budete mít jedinečnou možnost.

Pláž Santa Monica

Pláž Varandinha

Máte rádi menší romantické pláže, kde si můžete udělat soukromý piknik a kochat se výhledem na zapadající slunce nad oceánem? Přesně takovou pláží je Praia da Varandinha. Kromě romantických duší ji milují také vyznavači adrenalinových vodních sportů, protože tu panují ideální podmínky pro surfování a kitesurfing. Ve zdejších jeskyních se navíc konají rybí barbecue, což je zážitek pro všechny gurmány.

Pláž Varandinha

Poušť Viana

Na ostrově Boa Vista se setkáte i s pravým saharským pískem, a to na poušti Viana. Jemný bílý písek sem navály větry z afrického kontinentu a návštěvníci Kapverdských ostrovů se na něm mohou prohánět na čtyřkolkách nebo na sandboardech. Poušť sousedí s Rabilskou lagunou, takže přímo z písečného království můžete vyrazit do stínu zeleně.

Poušť Viana

Pláž De Chaves

Praia de Chaves poskytuje kilometry překrásného zlatavého písku, omývaného azurovými vlnami Atlantiku. Můžete se tu opalovat, fotit, procházet nebo sportovat, a to v naprostém klidu a stranou od lidí. Pokud si rádi užíváte naprostého soukromí, tady najdete svůj malý ráj na zemi.

Pláž De Chaves