Boa Vista

Dovolená Boa Vista

Chcete celou svou dovolenou strávit odpočinkem na pláži, s koktejlem v ruce a s hřejivými slunečními paprsky v zádech? Přesně pro takovou dovolenou je Boa Vista určená.

Kapverdské ostrovy Boa Vista

Nenajdete tu žádné památky ani zajímavé přírodní úkazy, ale zdejší pláže patří k těm nejhezčím na světě. Boa Vista, to je synonymum klidu, písku a slunce.

Boa Vista je jedním ze dvou Kapverdských ostrovů, na které pořádají cestovní kanceláře většinu svých zájezdů. Na rozdíl od sousedního Salu ale ještě není tolik turisticky známá a vytížená, takže tu najdete upuštěné panenské pláže, řadu jedinečných živočišných druhů a obyvatele nepoznamenané stresem a shonem vnějšího světa.


Co dělat na Boa Vistě?

Co dělat na Boa Vistě?

Co dělat na Boa Vistě?

Vnitrozemí ostrova je suché, s kilometry písečných dun (které se krásně zdolávají na čtyřkolce nebo sjíždějí na sandboardu) a občasnými datlovými oázami. Chvílemi se tu můžete cítit jako na Sahaře a není divu. Je to právě saharský písek, který sem navály větry z pevniny. Vzhledem k suchému klimatu se tu kromě datlových palem nedaří téměř žádným rostlinám. Ostrov žije hlavně z turistického ruchu. Před příchodem turistů a stavbou prvního hotelového komplexu byly hlavním obchodním artiklem keramické výrobky, ručně tkané látky a především sůl. Solné pánve tu můžete obdivovat dodnes.

Na Boa Vistu míří zejména milovníci přírody (jsou tu k vidění vzácné karety, které kladou svá vejce do vyhřátého písku na plážích), vodních sportů, ultramaratonu a ničím nerušeného odpočinku. I když je to poměrně široký rozptyl, tihle všichni si na tomto nevelkém ostrově najdou něco pro sebe. Na většině pláží jsou tu ideální podmínky pro surfování, windsurfing a kitesurfing, můžete se potápět, chytat ryby či sjíždět písečné duny, nemluvě o spoustě aktivit, které nabízejí zdejší hotely.

Co dělat na Boa Vistě? - Video

Windsurfing Boa Vista

Cíl surfařů, rybářů a potápěčů

Cíl surfařů, rybářů a potápěčů

Na Boa Vistu se zejména v zimě slétají nadšenci do vodních sportů z celého světa. Díky povětrnostním podmínkám a průzračně azurovému moři je Boa Vista ideálním cílem last minute surfařské či potápěčské dovolené na Kapverdách. Kromě potápění a surfování se tu můžete věnovat i windsurfingu, kitesurfingu a šnorchlování. Boa Vistu milují také rybáři, kteří z jejích vod vyloví nejeden výstavní kousek. I nefalšovaní suchozemci si tu ale přijdou na své. Co třeba zkusit surfování na písečných dunách, adrenalinovou jízdu na čtyřkolkách nebo ultramaraton? Ten sice představám o odpočinkové dovolené na Boa Vistě úplně neodpovídá, ale rozhodně je to zajímavé zpestření pro nadšené sportovce. Ostatní si mohou užít rozmazlování v lázních, posezení v plážových barech nebo výhled na nekonečný Atlantik z pobřežních restaurací. Neváhejte už ani minutu a vydejte se na last minute dovolenou Boa Vista. Užijete si luxusní péči, nekonečné pláže a vodu čistou jako křišťál.

Sal Rei - Boa Vista

Všechny krásy ostrovy

Všechny krásy ostrovy

Boa Vista je malý ostrov, který můžete ve vypůjčeném voze procestovat za jediný den. Rozhodně byste na svých toulkách neměli vynechat hlavní město Sal Rei. Není to žádná metropole, jak ji můžete znát z jiných zemí, ale je to útulné malé městečko s kouzelnou koloniální architekturou, barevné, pulzující životem a plné usměvavých domorodců. V blízkosti se nacházejí také pozůstatky solných dolů, které tu portugalští kolonizátoři vybudovali už v 17. století.

Své nezaměnitelné kouzlo má i vesnička Rabil s nejstarším kostelem na ostrově a židovský hřbitov, který se nachází vedle pláže Santa Cruz. Navštívit byste měli také ostrovní pevnost vévody z Bragancy, která sloužila jako obranný štít proti loupeživým pirátům. Největší krásu ostrova ale představují jeho pláže. Osm kilometrů dlouhá Santa Monica, malá Ponta Varadinha nebo vyhlášená Santa Maria, u které se můžete vyfotit s majestátním vrakem španělské lodi, která tu ztroskotala před několika desítkami let.

Dovolená Kapverdy - Boa Vista

Dovolená Boa Vista

Dovolená Boa Vista

Pro relaxační dovolenou plnou slunce, pláží a koktejlů si nemůžete vybrat lepší místo než kapverdský ostrov Boa Vista. O tom, že Boa Vista nedostala své jméno “krásný pohled” nadarmo, se přesvědčíte hned při příletu - kilometry a kilometry úžasných písečných pláží, které se táhnou podél celého ostrova, jsou tou nelepší reklamou a lákadlem.

Když si k tomu navíc představíte sebe na hotelovém lehátku, s koktejlem v ruce a se šuměním Atlantiku u vašich nohou, těžko tuhle představu něco překoná. Na ostrově se navíc zatím nachází jen pár hotelů, takže pro milovníky klidu a soukromí je tahle destinace jako stvořená.

Máte radši aktivní dovolenou a bojíte se nudy? To vůbec nemusíte. Kromě windsurfingu a kitesurfingu, které se na Boa Vistě těší velké oblibě, si tu můžete užít taky adrenalinovou jízdu pouští na čtyřkolkách, jeep safari nebo výlet k vraku lodi Santa Maria. A pokud byste chtěli doporučit alespoň jednu pláž, kterou rozhodně nesmíte minout, pak je náš tip pláž Curralinho - pláž, které se pro její podobu se (zatím) slavnější americkou “sestrou” přezdívá Santa Monica. Na Boa Vistě se zkrátka snoubí božský klid s adrenalinem, takže je to ideální místo pro líbánky i pro odpočinkovou cestu s přáteli.

Last minute zájezdy Boa Vista

Ostrov Boa Vista je oázou klidu uprostřed Atlantiku. Pokud už vás nebaví na každé dovolené prchat před otravnými prodavači, mačkat se na přeplněných plážích a vybírat z přebraných a stále stejných švédských stolů, vydejte se na svou příští dovolenou na Boa Vistu. Najdete tu úplně opuštěné písečné pláže, personál hotelů i ostatní lidé na ostrově jsou vstřícní a stále usměvaví a jídlo, které tu dostanete, je pečlivě vybíráno a často připravováno přímo před vašima očima. Dopřejte si dovolenou, na které potěšíte všechny smysly od zraku až po chuť, a využijte skvělou nabídku last minute Boa Vista.

Doba letu na Boa Vistu

Doba letu na Boa Vistu

Jak dlouho se letí z Prahy na ostrov Boa Vista?

Na rozdíl od Karibiku mají Kapverdy pro Evropany jednu velkou výhodou, a sice že není třeba letět přes půl světa, abyste si mohli užít nádherné písečné pláže a tropickou atmosféru. Ostrov Boa Vistu je totiž od evropského kontinentu vzdálený pouhých 5 029 km a doba letu na Boa Vistu na letiště Aristides Pereira International (BVC) je zhruba 6 hodin a 30 minut.

Písečné pláže na Boa Vistě

Pláže na Boa Vistě

Pláže na Boa Vistě

Jestli je Boa Vista pro něco stvořená, pak je to koupání a absolutní relaxace. Nikde jinde na Kapverdských ostrovech nenajdete tolik klidu ani tak úžasné pláže plné bílého písku a totálně zapomenuté lidmi. Pokud se vydáte na cestu po pobřeží, může se vám stát, že za kilometry chůze nepotkáte ani živáčka.

Nejkrásnější pláž ostrova je Santa Mónica, které místní také říkají Curranlinho. Mnohem známější je ale pláž Santa Maria, u které můžete obdivovat vrak španělské obchodní lodi, která tu ztroskotala roku 1968.

Vrak lodi Santa Maria - Boa Vista - Kapverdy

Vrak lodi Santa Maria

Vrak lodi Santa Maria

Vrak lodi Santa Maria, po které byla pojmenovaná zdejší pláž, je nejfotografovanějším objektem na celém ostrově. Udělejte si i vy snímek pozůstatků této kdysi monumentální mořské krásky a zavzpomínejte na úděl námořníků, kteří po staletí brázdili vody světových moří.

Vrak lodi Santa Maria
Pláž Santa Monica - Boa Vista

Pláž Santa Monica

Pláž Santa Monica

Boa Vista je ostrovem krásných pláží. Možná ta nejhezčí z nich je Santa Monica, pojmenovaná po proslavené pláži v Kalifornii. Chcete si pořídit nádherné fotografie z vaší dovolené na Kapverdách, které vám budou všichni závidět? Tady budete mít jedinečnou možnost.

Pláž Santa Monica
Pláž De Chaves

Pláž De Chaves

Pláž De Chaves

Praia de Chaves poskytuje kilometry překrásného zlatavého písku, omývaného azurovými vlnami Atlantiku. Můžete se tu opalovat, fotit, procházet nebo sportovat, a to v naprostém klidu a stranou od lidí. Pokud si rádi užíváte naprostého soukromí, tady najdete svůj malý ráj na zemi.

Pláž De Chaves
Pláž Varandinha - Boa Vista

Pláž Varandinha

Pláž Varandinha

Máte rádi menší romantické pláže, kde si můžete udělat soukromý piknik a kochat se výhledem na zapadající slunce nad oceánem? Přesně takovou pláží na Boa Vistě je Praia da Varandinha. Kromě romantických duší ji milují také vyznavači adrenalinových vodních sportů, protože tu panují ideální podmínky pro surfování a kitesurfing. Ve zdejších jeskyních se navíc konají rybí barbecue, což je zážitek pro všechny gurmány.

Pláž Varandinha
Poušť Viana - Boa Vista

Poušť Viana

Poušť Viana

Na ostrově Boa Vista se setkáte i s pravým saharským pískem, a to na poušti Viana. Jemný bílý písek sem navály větry z afrického kontinentu a návštěvníci Kapverdských ostrovů se na něm mohou prohánět na čtyřkolkách nebo na sandboardech. Poušť sousedí s Rabilskou lagunou, takže přímo z písečného království můžete vyrazit do stínu zeleně.

Poušť Viana

Průměrné teploty vzduchu na Boa Vistě

23° C
25° C
24° C
23° C
24° C
25° C
27° C
27° C
27° C
26° C
25° C
24° C

Průměrné teploty vody na Boa Vistě

21° C
22° C
24° C
21° C
21° C
22° C
22° C
24° C
25° C
25° C
24° C
22° C

Sem chci