Ostrov Santa Luzia

Kapverdské ostrovy Santa Luzia

Tento ostrov je nejmenší z celého souostroví, jeho rozloha činí pouhých 35 km2. Ostrov Santa Luzia je plochý, vyprahlý a kamenitý, nejvyšší vrchol Monte Grande dosahuje výšky pouhých 395 m.n.m. Přesto tady najdete zajímavá místa, která se určitě vyplatí navštívit. Například písečná oblast s dunami na severovýchodě ostrova nebo dvě velké pláže, které se rozkládají v její blízkosti, lákají k odpočinku i průzkumným výpravám.


Fakta o Santa Luzii

Fakta o Santa Luzii

Posledních zhruba padesát let je ostrov Santa Luzia i kvůli svým nepřiznivým podmínkám neobydlený. Nebylo tomu tak ale vždycky. Od 17. století sloužil ostrov jako velká pastvina pro chov dobytka, který tu v obdobích deště měl dost potravy. Kvůli větrné erozi a postupnému odtravňování se ale postupně přestal ostrov za tímto účelem využívat.

Co vidět na Santa Luzii?

Co vidět na Santa Luzii?

Dnes slouží Santa Luzia spíše jako cíl výletníků, milovníků přírody a rybářů ze sousedního Sao Vicente. Najdete tu přírodní rezervaci, ve které žijí ohroženě endemické druhy zvířat (zejména ptáci a plazi) a úchvatné scenérie ostrova Santa Luzia téměř nepoznamenaného lidskou přítomností. I proto se určitě vyplatí zajet se na tenhle zapomenutý ostrov podívat.

Přehled aktuálních zájezdů na Santa Luzii


Sem chci