Open navigation

Sal

#

Sal se může, stejně jako jeho jižní sestra Boa Vista, pyšnit krásnými plážemi. Na rozdíl od ní ale nabízí bohatší kulturní život i větší množství výletních cílů.

Kapverdské ostrovy Sal

Většina hotelů se nachází v městečku Santa Maria na jihu ostrova, kam se také soustředí veškerý ruch. Pokud si tedy chcete užívat krásné písečné pláže, ale mít zároveň blízko obchůdky, restaurace a bary, je tohle ideální cíl.

Sal

Salinas

Sůl byla na Salu dlouhou dobu téměř jediným zdrojem příjmů - ne nadarmo je po ní také tento ostrov pojmenován. Pokud chcete vidět, jak vypadaly slavné solné pánve, zajeďte se podívat na Salinas. Dopřát si tu můžete i ozdravnou koupel.

Salinas

Buracona

Skalnaté pobřeží, divoké moře, skryté jeskyně a adrenalinové koupání - přesně to nabízí Buracona. Místo, kam rádi míří nejen turisti, ale hlavně místní. Chcete si užít skoky z útesů a zvuk vln tříštících se o skály? Tady budete mít možnost.

Buracona

Blue Eye

Slunce a voda - právě tyhle dvě nejdůležitější součásti našeho života vytvářejí v Buraconě úchvatnou podívanou, známou jako Magické oko (Blue Eye). Nechte se okouzlit pohledem do prozářených mořských hlubin.

Pláž Ponta Preta

Pláží se na Salu nachází celá spousta, k odpočinku vás tu zvou kilometry jemného, zářivě zlatého písku. Pláž Ponta Preta je jiná, ale právě proto možná ještě krásnější než všechny ostatní. Vychutnejte si tu západ slunce nad Atlantikem a uvidíte, že vás její kouzlo určitě uchvátí.

Pláž Ponta Preta