Maledivy

#

Ráj na zemi - tak se přezdívá Maledivám. A kdo sem jednou zavítá, musí uznat, že tohle označení sedí.

Bílé pláže, tyrkysový oceán, zelené koruny palem, pestrobarevný podmořský život… To vše ozářené tropickým sluncem a úsměvy místních obyvatel. Chcete spát v luxusních chatkách nad hladinou moře, chladit si nohy v průhledné vodě, popíjet lahodné koktejly a sledovat nezapomenutelné západy slunce? Přesně pro to jsou Maledivy jako stvořené. Pokud si chcete užít nádhernou svatební cestu nebo dovolenou se svým partnerem, najdete na světě jen málo lepších míst.


Cestovní doklady

Při cestě na Maledivy potřebujete cestovní pas platný ještě v době návratu z destinace. V okolních zemích se vyžaduje platnost pasu minimálně dalších 6 měsíců, pokud budou tedy vaše cestovní doklady platné ještě alespoň půl roku, rozhodně neuděláte chybu.

Vízum na Maledivy

Po příletu na letiště v Malé získáte 30denní vízum na základě předložení zpáteční letenky, cestovního pasu a potvrzení o zajištěném ubytování. Pokud se rozhodnete na ostrovech zůstat déle, můžete si na imigračním úřadě požádat o další prodloužení (až na 60 dní) - za toto prodloužení zaplatíte poplatek 10 USD/den.

Doba letu na Maledivy

Jak dlouho se letí na Maledivy?

Doba letu na Maledivy z Prahy na letiště v Malé trvá přibližně 11 hodin a zpravidla na ní můžete počítat s jedním či dvěma přestupy. Pokud jde o časový posun, ten je +4 hodiny v zimě a +3 hodiny v létě.

Video

Zajímá vás, jaká je na Maledivách příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na Maledivách natočili.

Počasí Maledivy

Maledivy se nacházejí v tropickém pásu a v průběhu celého roku tu můžete počítat s letními teplotami 26-33 °C. V noci se alespoň trochu ochladíte díky teplotám 20-24 °C. Voda má celoročně teplotu kolem 27 °C. Ideálním obdobím k návštěvě Malediv jsou měsíce prosinec-duben (období suchého monzunu, ideální pokud se chcete hlavně koupat) nebo červenec-říjen (období vlhkého monzunu, vhodné jestliže toužíte po cestování). Během celého roku se o zpříjemnění pobytu stará chladivý vítr od moře. V letních měsících, na podzim a v květnu je třeba počítat s občasnými, zejména večerními přeháňkami, které ale nemívají dlouhé trvání.

Průměrné teploty vzduchu na Maledivách

25° C
26° C
27° C
29° C
28° C
28° C
27° C
27° C
27° C
27° C
26° C
26° C

Průměrné teploty vody na Maledivách

27° C
28° C
28° C
28° C
27° C
27° C
27° C
27° C
27° C
27° C
27° C
27° C

Upozornění

Maledivy jsou překrásné a bezpečné souostroví, takže pobyt zde si užijete na maximum. Na paměti je potřeba mít jen několik skutečností, které zdejší život ovlivňují. První a asi nejdůležitější je fakt, že Maledivy jsou islámskou zemí - proto zde panuje zákaz nudismu a pití alkoholu na veřejnosti, také je třeba se přiměřeně oblékat a dodržovat místní zvyky (např. o ramadánu).

V resortech je situace uvolněnější a klidně se můžete koupat v bikinách a dát si k tomu drink, mezi místními ale raději nic takového nezkoušejte.

Na Maledivy není povinné žádné očkování, k těm doporučeným patří břišní tyfus, záškrt a žloutenka A. Na pití i čištění zubů používejte pouze balenou vodu. Do země je zakázáno dovážet zbraně, drogy, alkohol, výrobky z vepřového masa a symboly cizích náboženství.

Na ostrovech platí přísná pravidla ohledně ochrany životního prostředí, snažte se proto neprodukovat zbytečné odpady, neničte korály a nekupujte výrobky ze želvoviny a z mořských živočichů.

Dovolená na Maledivách

Souostroví Malediv se rozkládá v Indickém oceánu, v rovníkovém pásu, asi 500 km od jižního cípu Indie. Maledivy jsou tvořeny téměř dvanácti sty ostrůvky, které se sdružují kolem devatenácti atolů. Ostrovní pás se táhne do délky téměř 800 km. Hlavní (a také jediné) město Malé leží zhruba uprostřed tohoto pásu.

Celých 99 % maledivského území tvoří voda. K nejznámějším a turisticky nejoblíbenějším atolům patří Atol Severní Malé, Atol Jižní Malé, Kaafu Atol, Atol Ari, Atol Addu, Raa Atol či Lhaviyani Atol. Jednotlivé atoly tvoří samostatné správní okrsky a z letiště se k nim dostanete malým letadlem, hydroplánem nebo motorovým člunem.


Sem chci