Mauricius

Mauricius

Mauricius

Mauricius nabízí možnost užít si luxusní romantické líbánky na jihu ostrova, rušný noční život na severním pobřeží, golfové povyražení, nebo klidnou dovolenou s rodinou na východě. A když se k tomu přidají přívětivé ceny za služby nejvyšší úrovně, dovolená bez nutnosti řešit očkování a vízum a vstřícní obyvatelé, je dovolená na Mauriciu dokonalou volbou pro každého cestovatele.

"Bůh nejdříve stvořil Mauricius a pak teprve jeho kopii, tedy ráj." Mark Twain

Ačkoli to Mark Twain dost možná nikdy nenapsal, je to naprosto přesně pojmenování tohoto kouzelného ostrova uprostřed Indického oceánu. Na Mauriciu totiž najdete nekonečné písečné pláže (celých 330 kilometrů) a průzračné modré laguny s teplou vodou. Můžete si tady užívat lenošení na slunci, vodní hrátky jako kiting a šnorchlování, nebo se vyrazit podívat na posvátné jezero a prozkoumat nádhernou panenskou přírodu. A také tolik známý podmořský vodopád.


Počasí Mauricius

Kdy jet na Mauricius

Kdy jet na Mauricius (počasí Mauricius)

Počasí na Mauriciu v průběhu celého roku přímo vybízí k dovolené. Nejlepším obdobím kdy vyrazit na Mauricius je období od října do prosince a od půlky března do června. V těchto obdobích si užijete dokonalé slunečné počasí a teplou vodu. Od března do června tady navíc končí hlavní sezóna, můžete tedy počítat s tím, že ceny na Mauriciu klesají.

Ostrov Mauricius nabízí stabilní teplé a slunečné počasí (průměrně 27 °C ve dne a 20 °C v noci) a teplou vodu (průměrně 27 °C ) po celý rok, přesto jsou určitá období vhodnější pro různé typy cestovatelů.

Aktivní dovolená na Mauriciu

Aktivní dovolená na Mauriciu - šnorchlování

Kdy jet na Mauricius, pokud chcete šnorchlovat a užít si potápění? Od prosince do března je na ostrově Mauricius průměrná teplota kolem 32 až 34 °C, teplota moře se pohybuje kolem 28 až 29 °C, je tady ale také nejvíce srážek. Většinou se jedná o chvilkové místní přeháňky a tropické bouřky. Moře je v tuto dobu nejprůzračnější a nabízí tak dokonalé podmínky pro potápění a šnorchlování. V této době jsou na Mauriciu o něco vyšší ceny, protože v zimě chce na exotickou dovolenou většina cestovatelů z celé Evropy. Vánoce a Silvestr na Mauriciu jsou ale tak kouzelné, že to za menší příplatek rozhodně stojí.

Aktivní dovolená na Mauriciu pro golfisty a turisty

Pokud chcete vyrazit za turistikou anebo golfem, nejlepší dobou kdy jet na Mauricius pro vás bude období od června do září. Vzduch má průměrně teplotu 25 °C, moře příjmených 24 °C a fouká tady příjemný teplý vítr. Srážky jsou v této době minimální. Ceny jsou na Mauriciu v této sezóně na minimu.

Praktické informace Mauricius

Praktické informace

Praktické informace o dovolené na Mauriciu

 • Kde je ostrov Mauricius? Ostrov Mauricius najdete v Indickém oceánu, asi 900 km od Madagaskaru a asi 9 tisíc kilometrů vzdušnou čarou od Prahy. Doba letu na Mauricius je proto z Prahy zhruba 12 - 13 hodin.
 • Pro dovolenou na Mauriciu nepotřebujete žádné vízum (můžete tam být až 90 dní bez nutnosti řešit víza).
 • Žádná očkování pro dovolenou na Mauriciu nejsou povinná. Přesto se před cestou poraďte se svým lékařem, je možné, že vám doporučí očkování proti hepatitidě A a B nebo břišnímu tyfu.
 • Časový posun je na Mauriciu +2 hodiny během léta a +3 hodiny během zimy.
 • Měna na Mauriciu se jmenuje mauricijská rupie. 1 mauricijská rupie (MUR) = cca 0,64 CZK, 1 EUR = cca 39,90 MUR, platební karty se na Mauriciu používají zcela běžně téměř všude.
 • Ostrov je obklopen korálovým útesem, který ho chrání před příbojem a žraloky a nabízí nádherné příležitosti k potápění a šnorchlování.
 • Na Mauriciu vyznávají místní obyvatelé různá náboženství - hinduismus, křesťanství, islám, ale i buddhismus. Všichni zde žijí v harmonii a řadu náboženských svátků slaví všichni společně.
 • Pokud si na Mauriciu chcete půjčit auto, myslete na to, že se tady jezdí vlevo.
Mauricius západ slunce

Severní pobřeží Mauricia

Kam jet na Mauricius aneb kterou část ostrova vybrat

Severní pobřeží ostrova Mauricius je ideálním místem pro milovníky rušného nočního života. Najdete tady spoustu barů, diskoték a hotelů jen pro dospělé. Nejspíš víte, že na Mauríciu najdete také spoustu polí s cukrovou třtinou, ze které se zde vyrábí excelentní rum. Rozhodně jej tedy nezapomeňte ochutnat v některém z hotelových barů. Každý hotel na Mauriciu se 4 a 5 hvězdičkami má navíc svou vlastní pláž, která je na tomto pobřeží příjemně chráněná od větru.

Na severním pobřeží se nachází také nejoblíbenější hotel na Mauriciu pro novomanželskou dovolenou - hotel Le Recif Attitude. Jedná se o hotel pouze pro dospělé, který nabízí infinity bazén a skvělou polohu pro pozorování delfínů a želv. Samozřejmostí je wellness, posilovna a kouzelná pláž.

Jižní pobřeží Mauricia

Jižní pobřeží Mauricia

Jižní pobřeží ostrova Mauricius je nejoblíbenější pro dovolenou s dětmi a klidnější romantickou dovolenou pro páry. Toto pobřeží ukrývá spoustu útesů, malých pláží a lagun, kde můžete být klidně celý den jenom vy sami.

V této části ostrova se nachází asi nejznámější hotel z celého Mauriciu - hotel Lux Le Morne. Tento 5hvězdičkový hotel je naprosto dokonalým místem nejen pro svatby a líbánky. Má svou vlastní dlouhou pláž s jemným bílým psíkem a lagunu chráněnou korálovým útesem, který zajišťuje skvělé podmínky pro šnorchlování přímo vedle hotelu. Hotel Lux Le Morne je proslulý svou polohou s výhledem na nejznámější horu celého ostrova Mauricius Morne Brabant. Kromě toho se můžete těšit na několik bazénů, wellness, vodní sporty, spoustu aktivit a výletů zdarma, 3 restaurace, 2 bary a vlastní zmrzlinu.

Aktivní dovolená Mauricius

Východní pobřeží Mauricia

Tip: Pokud vás na Mauriciu lákají kouzelné západy slunce jako z pohádky, pak jednoznačně doporučujeme jihozápadní pobřeží. Najdete tady hned několik míst, ze kterých bude výhled na západ slunce naprosto ohromující.

Východní pobřeží ostrova Mauricius je ideálním místem pro aktivní cestovatelé, kteří vyrážejí za potápěním, kitingem, surfováním apod. Od června do října je tady dost větrno, o parádní sportovní vyžití tedy bude postaráno. Východní část ostrova je mimo největší ruch a dění, je proto vhodná také pro ty, kdo chtějí bydlet v klidu a užívat si ticho.

Pokud ale bude mít vaše dovolená na Mauriciu alespoň týden a půjčíte si auto, věřte, že stihnete poznat nejkrásnější místa ze všech pobřeží ostrova.

Luxusní dovolená Mauricius

Luxusní dovolená Mauricius

Luxusní dovolená Mauricius

Ostrov Mauricius je jako stvořený pro nádhernou exotickou dovolenou. A co víc, dovolená na Mauriciu je stále dostupnější a dá se sehnat velice výhodně. Stačí když využijete výhodných nabídek last minute zájezdů na Mauricius. Pro svou dovolenou na Mauriciu si můžete vybrat z desítek hotelů rozesetých po celém ostrově. V nabídce jsou jak last minute zájezdy se snídaní (těch ale na tomto ostrově není mnoho), nebo polopenzí, tak i nejoblíbenější zájezdy na Mauricius all inclusive. U polopenze často platí, že v ceně jsou nápoje ke snídani a k večeři si za ně ale musíte připlatit. V případě all inclusive zájezdu pak máte zajištěné občerstvení po celý den.

Většina hotelů na Mauriciu má několik restaurací a barů, takže v průběhu své dovolené můžete ochutnat různé kuchyně a druhy jídel. Na ostrově najdete desítky hotelů, které jsou určené pouze pro dospělé. Každý hotel se 4 a 5 hvězdičkami má svou vlastní pláž, ve spoustě z nich si můžete zdarma (nebo za menší poplatek) vyzkoušet hromadu vodních sportů, zajít si na masáž, do wellnessu, nebo vyrazit na výlet po ostrově s místním průvodcem.

Golfová dovolená Mauricius

Golfová dovolená Mauricius

Golfová dovolená Mauricius

Mauricius a golf jsou dokonalým spojením. Pokud se chystáte na dovolenou na Mauricius hlavně za golfem, máme pro vás tip na dokonalý hotel. Pětihvězdičkový hotel Paradis Beachcomber Golf Resort & Spa na klidném jihozápadě ostrova leží přímo na 7 kilometrů dlouhé pláži. Největší resort v Indickém oceánu se slavným 18jamkovým golfovým hřištěm potěší každého golfistu. Kromě toho tady mají všechny pokoje obrovskou vanu, hotel má vlastní health centrum (sauny, masáže, kadeřnictví apod.), spoustu možností pro sportovní vyžití a samozřejmě také bazény. A aby toho nebylo málo, z tohoto hotelu si vychutnáte jedny z nejkrásnějších výhledů na západ slunce na Mauriciu.

Svatba na ostrově Mauricius

Svatba na ostrově Mauricius

Romantická dovolená na Mauriciu

Jenom si to představte - jenom vy dva, nádherné bílé pláže jako z katalogu, průzračná teplá voda, kouzelné západy slunce, all inclusive občerstvení a příroda jako z pohádky. Kam jinam vyrazit na romantickou dovolenou, než do exotického ráje jménem Mauricius. Ostrov Mauricius je skutečně jako stvořený pro vysněnou dovolenou zamilovaných párů. Také proto je tento ostrov v Indickém oceánu častou destinací novomanželů mířících na líbánky a také místem, které si často lidé vybírají pro svou svatbu.

Svatba na ostrově Mauricius

Také sníte o pohádkové svatbě v zahraničí? Ať už si představujete klidnou svatbu na písečné pláži při západu slunce, luxusní svatbu na palubě jachty, golfovou svatbu na hřišti s výhledem na oceán, nebo třeba na opuštěném ostrůvku, přímo ve vyhaslé sopce, nebo uprostřed divoké džungle, ostrov Mauricius je pro vaši exotickou svatbu jasnou volbou. Díky jedinečné romantické atmosféře, skvělým službám a příznivým cenám se Mauricius v posledních letech stal nejoblíbenější destinací pro svatby v zahraničí.

Nebojte, nával tam ale rozhodně nehrozí. Ve spoustě hotelů na Mauriciu platí, že se koná pouze jedna svatba v jeden den. Nejlepší možností, jak se vyhnout stresu z plánování svatby je objednat si svatbu na Mauriciu na klíč. Existuje u nás hned několik agentur, které pro vás zařídí svatbu na Mauriciu od A do Z. Vy pouze dodáte potřebné dokumenty o obou snoubencích a v pravý čas se vydáte na letiště směrem na Mauricius. Zní to přímo kouzelně, co říkáte?

Proč vyrazit na Mauricius

10 důvodů, proč vyrazit na dovolenou na Mauricius:

 • Počasí na Mauriciu je po celý rok jako stvořené pro dovolenou. Srážky nejsou ani v nejvlhčích měsících časté a teplota moře je po celý rok průměrně 27 stupňů.
 • Ostrov Mauricius nabízí skvělou kombinaci luxusních písečných pláží, průzračné vody, vodních aktivit, výletů a nespoutané přírody a džungle. Na Mauriciu si tak můžete užít aktivní dovolenou, nebo klidně strávit pobytovou dovolenou na pláži svého hotelu.
 • Možnost dopřát si zájezd na Mauricius se snídaní, polopenzí, nebo all inclusive dovolenou.
 • Last minute dovolenou na Mauriciu seženete za velice výhodnou cenu.
 • Skvělé služby hotelů na Mauriciu za příznivé ceny. K tomu navíc příjemný usměvavý personál a soukromá pláž k téměř každému hotelu.
 • Zajímavá místa na Mauriciu , která nadchnou milovníky přírody i nadšence do architektury (a samozřejmě také poštovních známek).
 • Na ostrově Mauricius nežijí ve volné přírodě žádná životu nebezpečná zvířata. Těch pár hadů, kteří tam žijí, nejsou jedovatí. Pokud by vás to i přesto lákalo, můžete vyrazit na výlet do krokodýlího parku La Vanille Nature & Tortoise Park a omrknout více než tisícovku krokodýlů nilských.
 • Doba letu na Mauricius z Prahy je pouze 12 až 13 hodin. Není potřeba trávit v letadle celý den, a přesto se z Prahy přesunete do kouzelné exotické destinace. Přímý let z Prahy na Mauricius prozatím není v nabídce, vždy záleží, jaké přestupy si zvolíte, od toho se pak odvíjí konečná cena letenky i doba letu. Letenky na Mauricius seženete už od 11 tisíc.
 • Dovolená na Mauriciu pro všechny. Ačkoli je ostrov Mauricius poměrně malý (z jedné strany na druhou přejedete za 2-3 hodinky), je velice různorodý. Na severním pobřeží je spousta vesniček a rušný život, naproti tomu jih je jako stvořený pro klidnou dovolenou a zkoumání nedotčené přírody. Ostrov Mauricius nabízí hotely pouze pro dospělé, ve kterých si užijete dokonalou romantickou dovolenou se svou milovanou polovičkou, hotely pro rodinnou dovolenou s dětmi a také hotely pro aktivní párty dovolenou pro mladé. Stačí si jen vybrat.
 • Ostrov Mauricius je dokonalou destinací pro exotickou svatbu a líbánky.

Dovolená na Mauriciu se dá také kombinovat s dovolenou na nedalekém ostrově Reunion.

Hotely Mauricius

Hotely na Mauriciu

Hotely na Mauriciu

Vysoká kvalita služeb a jedny z nejnižších cen v celé oblasti Indického oceánu patří k největším přednostem ostrova Mauricius, které do místních hotelů lákají každoročně tisíce turistů. Většina pobytů na Mauriciu je buď s polopenzí (nápoje k večeři často nejsou v ceně), nebo all inclusive. Na pobyty se snídaní, nebo bez stravy tady nejsou zvyklí.

Na ostrově Mauricius platí pravidlo, že nejvyšší bod střechy žádného hotelu nesmí být vyšší než palmy. A také jedno nepsané pravidlo - že každý čtyřhvězdičkový a pětihvězdičkový hotel má vlastní pláž. Každý hotel na Mauriciu má něco do sebe, protože se zkrátka nachází v ráji. Vybrali jsme pro vás ale pár hotelů, které podle nás v něčem vynikají…

Hotel La Pirogue Resort & Spa

Tento hotel jako jediný na celém ostrově Mauricius nabízí tradiční vzdušné bungalovy rozeseté po palmovém háji. Kromě toho je na jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově - Flic en Flac táhnoucí se až k hoře Le Morne, nabízí nádherný výhled na západ slunce, skvělé podmínky pro šnorchlování a v rámci programu all inclusive také možnost využívat sousední 5* hotel. Samozřejmostí je wellness centrum, stylové bary a lázně. Pokud jste na Mauricius přijeli za aktivní dovolenou, můžete si půjčit vybavení pro windsurfing, golf, tenis, jízdu na kajaku, nebo plachtění.

Průměrné teploty vzduchu na Mauriciu

31° C
31° C
31° C
30° C
28° C
27° C
26° C
26° C
28° C
28° C
30° C
31° C

Průměrné teploty vody na Mauriciu

28° C
28° C
28° C
27° C
26° C
25° C
24° C
24° C
24° C
24° C
26° C
27° C

Ostrov Mauricius mapa

Na mapě Mauriciu vidíte, že Mauricius je poměrně malý ostrov (zhruba 60 x 50 km) s rozlohou 1865 km čtverečních. Ostrov Mauricius nabízí nádherné 330 kilometrů dlouhé pobřeží, které je téměř kompletně ohraničeno korálovým útesem, který ostrov chrání. A vytváří tak podmínky pro nádherné šnorchlování a potápění. Na mapě ostrova Mauricius vidíte zvýrazněné důležité hotely a zajímavá místa. Stačí na mapu poklepat a můžete si cokoli přiblížit. A kdybyste náhodou chtěli prozkoumat, kde přesně Mauricius leží, mapu si můžete také oddálit.


Sem chci