Madeira

Madeira je ostrov poetických jmen, a ne jen tak ledajakých - Ostrov věčného jara, Květinový ostrov nebo Zelená perla Atlantiku, všemi těmito přízvisky se může chlubit. Stačí se podívat na obrázky z Madeiry a okamžitě zatoužíte se tam přenést.

Ostrov věčného jaraMadeira

Průzračné moře, úchvatné scenérie hor, okouzlující pobřeží a celoročně příjemná teplota, navíc relativně blízko a v bezpečných evropských podmínkách. Pokud chcete na své dovolené hlavně cestovat a poznávat nádherné přírodní bohatství, bude pro vás Madeira ideální.


Cestovní doklady

Na Madeiru stačí občanský průkaz

Jelikož je souostroví Madeira součástí Evropské unie, platí tu stejné předpisy pro pohyb osob jako jinde v Evropě - k cestě na ostrov vám tak stačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Vízum na Madeiru

Pro pobyt kratší 90 dnů není žádné vízum potřeba, při odletu není vyžadována žádná odletová taxa.

Doba letu na Madeiru

Jak dlouho se letí na Madeiru?

Doba letu z Prahy na Madeiru se pohybuje v rozmezí 5-6 hodin, takže se nemusíte bát dlouhého cestování a můžete sem bez obav vyrazit s celou rodinou.

Doba letu
cca 5 až 6 hodin

Video

Zajímá vás, jaká je na Madeiře příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na tomto ostrově natočili.

Počasí Madeira

Na Madeiře se můžete těšit na celoročně příjemné klima bez velkých výkyvů, podobné našemu jaru či časnému létu. Teplota moře se pohybuje od 18 °C v zimě do 23 °C v září, vzduch je nejteplejší v srpnu (25 °C) a během nejchladnějších zimních měsíců má stále příjemných 18-19 °C.

V létě téměř neprší, během roku navíc přeháňky zpravidla zachytí hory ve vnitrozemí, na jižním pobřeží je tak stále krásně. V horách je třeba počítat s nižšími teplotami, s větší vlhkostí a s přítomností mraků. Madeira není ideální pro milovníky opalování a tropických teplot, ale pokud máte rádi teplo a nádhernou přírodu, bude se vám na tomto “ostrově věčného jara” zaručeně líbit.

Průměrné teploty vzduchu na Madeiře

19° C
18° C
19° C
20° C
21° C
22° C
25° C
25° C
25° C
23° C
22° C
20° C

Průměrné teploty vody na Madeiře

18° C
18° C
18° C
18° C
19° C
20° C
22° C
22° C
23° C
22° C
21° C
19° C

Upozornění

Na Madeiře nehrozí žádná zvláštní bezpečnostní rizika. Pokud chcete hodně cestovat, rozhodně uzavřete zdravotní pojistku pro případ úrazu - k vymknutí kotníku nebo drobným zraněním může při cestách v horách snadno dojít. V autě ani na pokoji nenechávejte žádné cennosti, vše cenné ukládejte do hotelového trezoru.

Nezapomeňte také na opalovací krém, pokrývku hlavy a hlavně pevnou obuv. Pokud se budete vydávat do vnitrozemí, vezměte si dostatek pití a nepromokavou bundu. Většina obyvatel na ostrově je katolického vyznání, proto se chovejte slušně a zbytečně se neodhalujte ve městě ani na pláži. Za opalování nahoře bez hrozí vysoká pokuta.

Geografie

Madeira je hlavním ostrovem stejnojmenného souostroví, ležícího v Atlantském oceánu, asi 580 km od marockého pobřeží a necelých 1000 km od Lisabonu. Celý ostrov má rozlohu 750 km2 a téměř polovina jeho obyvatel žije v hlavním městě Funchal na jižním pobřeží.

Madeira je vyhlášená svým přírodním bohatstvím, nádhernými údolími a úchvatnými horami. Nejvyšší vrchol Pico Ruivo stoupá do výšky 1862 metrů. Na pobřeží se pěstují tropické plodiny, ve vyšších polohách se můžete setkat s vinnou révou, obilím či eukalypty. Pro pobyt je nejpříjemnější jižní část ostrova, kde v létě téměř neprší.

Východní pobřeží je spíše suché, na severu a západě zase musíte počítat s větším množstvím srážek. V hornatém vnitrozemí se nachází spousta malebných údolí, překrásných vyhlídek a zajímavých cest, které čekají jen na to, až je objevíte. Za návštěvu rozhodně stojí náhorní plošina Paul da Serra, údolí Rabaçal nebo městečko Calheta s unikátní písečnou pláží.

Přehled aktuálních zájezdů na Madeiru

Zobrazit více zájezdů na Madeiru


Sem chci