Alanya

Dovolená v Alanyi

Dovolená v Alanyi

Toto městečko se nachází na úpatí skalnatého poloostrova při pobřeží Středozemního moře východně od Antalye. Je součástí Turecké riviéry a vzhledem k Antalyi se jedná o menší přímořské letovisko. Také jsou zde rozlehlé pláže, ale zato klidnější. Pokud vyhledáváte soukromí, vydejte se raději sem.

Původně se jednalo o námořní pevnost pirátů, ale v období Seldžucké říše byla pevnost rozšířena na město. Dodnes se pevnost na vrcholku dochovala a spolu s ní i hradby, které obklopují starou část města.

Pokud vyhledáváte na svých dovolených spíše klid a méně lidí, je Alanya destinací přímo pro Vás. Na ulicích ani na plážích se nesetkáte s tolika lidmi jako v nedalekém letovisku Antalya. Dlouhé pláže doslova vyzývají k procházkám.

Doprava v Alanyi

Jak se dostat do Alanye?

Jak se sem dostat? Nejpohodlnější cesta je samozřejmě letadlem, které přistává na mezinárodním letišti v Antalyi. Odtud potom budete dopraveni autobusem přímo do letoviska Alanya. Vzdálenost těchto měst je 120 km. Autobusy bývají vybaveny klimatizací, takže se nemusíte obávat, že by pro Vás cesta byla jakkoliv nepříjemná.
Hotely v Alanyi

Ubytování v Alanyi

Ubytovat se můžete v ubytovacích zařízeních všech kategorií. Výběr závisí jenom na Vás a Vaší peněžence. Doporučuje se ubytovávat v hotelech se třemi a více hvězdičkami. Ty jsou totiž dobře udržované a čisté. Hotely se dvěma hvězdičkami jsou sice levné, ale péče o ně je slabší. Nejvíce hotelů naleznete podél pláží. Některé hotely mají dokonce i své vlastní pláže a bazény. V posledních letech se výstavba hotelů velmi rozšířila a každoročně tu vznikají nové a nové. Stravování je zde zajištěno formou polopenze, plné penze i all inclusive. Záleží jenom na Vás, která forma Vám a Vašemu programu bude vyhovovat.

Aktivity v Alanyi

Pokud si rádi o dovolené zasportujete, můžete využít například otevřeného moře, které nabízí výborné podmínky pro windsurfing a jiné vodní sporty. Večer si zase můžete nakoupit nějaké suvenýry ve zdejších bazarech. Turecko je rájem pro nakupování – levné oblečení, zlaté šperky, koberce, vodní dýmky, koření a další jiné. Domů určitě nepřijedete s prázdnou.

Průměrné teploty vzduchu v Alanyi

16° C
16° C
18° C
21° C
25° C
29° C
32° C
33° C
31° C
27° C
21° C
18° C

Průměrné teploty vody v Alanyi

17° C
16° C
17° C
18° C
21° C
24° C
27° C
28° C
27° C
24° C
21° C
18° C

Sem chci


Další destinace v Alanyi