Costa Brava

Dovolená Costa Brava

Costa Brava

Costa Brava se stala turisty asi nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším pobřežím ve Španělsku. Velmi důležitou roli v tom sehrála asi vzdálenost a krásná příroda.

Costa Brava leží v Katalánsku na nejsevernější straně při hranicích s Francií u Středozemního moře, a tak sem turisté z Evropy mají poměrně blízko oproti ostatním pobřežím. Vyznačuje se strmými skalisky, mezi nimiž jsou velké zálivy s písečnými i štěrkovými plážemi. Pobřeží v těsné vzdálenosti kopíruje pohoří Serralada Costero Catalana, které dokresluje okolní krajinu. Katalánsko je také bohaté na vinice. Pochází odsud kvalitní a velmi oblíbené šumivé víno značky Cava.


Počasí Costa Brava

Fakta o Costa Bravě

Fakta o Costa Bravě

Hlavním centrem Costa Bravy je Barcelona. Nachází se na jejím samém okraji a tvoří rozdělovník mezi pobřežími Costa Brava a Costa Dorada. Město je proslulé architektonickými památkami stavitele Antonia Gaudího. Hlavní přímořská letoviska jsou si poměrně dost podobná. Pobřeží je tvořeno romantickými zálivy s výhledy na širé moře, promenády zdobí vzrostlé palmy a restaurace s kavárnami, kde člověk může příjemně posedět. A snad každé město má svůj hrad vysoko na skále u moře.

Na Costa Bravě je velmi atraktivní podmořský život. Sice to tu nevypadá jako v Rudém moři, ale objevují se zde opravdu velmi zvláštní druhy živočichů. Skvělým průvodcem po mořském dně je podmořské muzeum v Barceloně, kde se s tamější podmořskou faunou i flórou seznámíte. Tuto oblast si oblíbili i potápěči, kteří prozkoumávají podmořské jeskyně, tunely a ztroskotané vraky lodí.

Pláže na Costa Bravě

Dovolená v Costa Bravě

Dovolená v Costa Bravě

Pojem dovolená a pobřeží Costa Brava k sobě prostě patří. Už slyšíte rytmus ohnivého flamenka a zvuk kastanět? Španělsko je jedinečnou zemí a na Costa Brava si ho člověk vychutná se vším všudy.

Turistům se nabízí hned několik městeček, kde mohou strávit báječnou dovolenou v Costa Bravě. Patří k nim například Lloret de Mar, Calella, Tossa de Mar či Blanes. Jsou si poměrně dost podobná jak architekturou, tak plážemi, takže s výběrem určitě nemůžete udělat chybu. Pláže jsou buď ukryty v zátokách mezi skalisky, nebo tvoří rozlehlá prostranství ve městech. Pláže ve městech jsou frekventovanější a tudíž i méně čisté.

Ubytování Costa Brava

Ubytování Costa Brava

Ubytování v Costa Bravě

Pro pobřeží Costa Brava jsou typickým ubytovacím zařízením hotely. Je jich opravdu spousta. Vyberete si jak z vyšší, tak i z nižší třídy. Většina hotelů má vlastní bazény a služby jsou odvozeny od cenové kategorie hotelu. Dalším možností, kde lze strávit pohodovou dovolenou jsou kempy. Ty se nacházejí v blízkosti moře a jsou poměrně dobře vybaveny. Můžete si zde připlatit i stravování.

Průměrné teploty vzduchu na Costa Bravě

14° C
18° C
20° C
23° C
24° C
27° C
34° C
32° C
29° C
22° C
18° C
17° C

Průměrné teploty vody na Costa Bravě

° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C

Přehled aktuálních zájezdů na Costa Brava


Sem chci