Rhodos

#

Pokud se vydáte na svou letní dovolenou na Rhodos, určitě nebudete litovat. Rhodos je ostrov slunečního boha Apollona, který tu svými paprsky rozhodně nešetří. Najdete tu krásnou řeckou architekturu, opuštěné pláže, uchvacující přírodu i moderní hotelové komplexy. Není problém strávit dopoledne na výletech po antických památkách a odpoledne na jachtě s nohama ponořenýma v průzračném Egejském moři.

Rhodos

Máte rádi přírodu a pěší výlety po neznámých, ale bezpečných krajinách? Potom si na Rhodosu užijete tu nejbáječnější dovolenou. Na výlety vás moc neužije? Nevadí - zdejší restaurace, kavárny a bary s terasami nad mořem vás zabaví klidně na celý týden. Vydejte se na tento krásný řecký ostrov sami a přesvědčte se o jeho krásách na vlastní oči.


Cestovní doklady

Na cestu na Rhodos nepotřebujete nic jiného než platný občanský průkaz. Pokud dáváte přednost cestování s pasem, můžete letět na Rhodos s ním.

Pro české občany (stejně jako pro členy ostatních zemí EU) neplatí na Rhodosu vízová povinnost.

Doba letu na Rhodos

Let na Rhodos trvá pouze něco okolo tří hodin. Ostrov leží až téměř u tureckého pobřeží, můžete tak jednoduše navštívit hned dvě země bez toho, abyste museli do těchto končin cestovat víckrát.

Lety na ostrov jsou směřovány do hlavního města Rhodos Town. Vzhledem k malé rozloze ostrova (cca 75 x 30 km) se odsud dostanete do jakéhokoli hotelu během několika desítek minut.

Doba letu
cca 2 hodiny 55 minut

Počasí Rhodos

Rhodos je jedním z nejslunečnějších a také nejteplejších míst v Evropě. Přes léto tu zpravidla nespadne ani kapka a denní teploty šplhají ke 35 °C. Voda má okolo 25 °C, takže vás příjemně osvěží, stejně jako jemný vítr od moře. V zimě a na jaře se srážky zintezivní, což pomáhá zdejší vegetaci a záplavě barevných květin.

Pokud vám přijdou letní teploty šplhající nezřídka ke 40 °C extrémní, vydejte se sem v květnu, červnu, září nebo říjnu. Denní teploty se v této době pohybují mezi 25 °C a 30 °C a ani voda rozhodně není studená (v průměru má 23 °C).

Průměrné teploty vzduchu na Rhodu

15° C
15° C
17° C
20° C
25° C
29° C
31° C
31° C
28° C
24° C
21° C
16° C

Průměrné teploty vody na Rhodu

17° C
16° C
17° C
17° C
20° C
23° C
24° C
25° C
25° C
22° C
21° C
18° C

Geografie

Rhodos je největší z Dodekanéských ostrovů a zároveň čtvrtý největší řecký ostrov vůbec. Leží v Egejském moři, pouhých 10 km od tureckého pobřeží, takže jeho návštěvu můžete spojit i s výletem do Turecka. Na délku má ostrov asi 75 km, v nejširším místě byste pak naměřili něco přes 30 km.

Na Rhodosu najdete hory (uprostřed ostrova), lesnaté části i sušší pobřeží s krásnými plážemi a turistickými středisky. Hlavní město Rhodos Town se nachází na severním cípu ostrova. Na jeho okraji najdete mezinárodní letiště, kam směřují zahraniční lety. Nejvyšším vrcholem ostrova je s 1215 metry Attaviros, ležící blízko městečka Embonas.

Video

Pozor

Pokud jde o bezpečnostní rizika, na Rhodosu můžete být absolutně v klidu. Pozor si dejte hlavně na sluníčko - pálí tu 3000 hodin ročně, navíc s dost vysokou intenzitou, na kterou ve střední Evropě nejsme zvyklí.

Nezapomínejte na pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém a hlavně hodně tekutin. Víno ani káva se do pitného režimu nepočítají, takže i když tady obojí chutná skvěle, nezapomínejte hlavně na klasickou vodu.

Nabídka zájezdů

Vyberte si konkrétní hotel a zhlédněte video:


Sem chci