Zakynthos

Zakynthos

Zakynthos

Zakynthos je asi tím nejromantičtějším ostrovem v celém Řecku. Místní příroda je doslova božská, a tak není divu, že si ho oblíbilo tolik turistů, kteří se sem neustále vrací. Nejsou to ale jenom turisté, kteří se na Zakynthos vracejí. Zamilovaly si ho i karety pravé, které sem migrují z Afriky a do zálivu Laganas kladou svá vajíčka. Vidíte, i příroda ví, kde je nejkrásněji.


Písečné pláže na Zakynthosu

Písečné pláže na Zakynthosu

Písečné pláže na Zakynthosu

Zakynthos se může pochlubit tyrkysovým mořem, písčitými plážemi a bílými skalisky, které dolaďují ráz panenské přírody. Mezi dvě nejvýznamnější a nejatraktivnější místa na ostrově patří Modré jeskyně a slavná pláž Shipwreck Beach známá z typických fotografií Zakynthosu. Obě místa se nacházejí na severozápadě ostrova a téměř žádní turisté si je nenechají ujít. Modré jeskyně byly vytvořeny vlivem moře a nachází se tu překrásně modrá voda, až z toho přechází zrak. V kombinaci s bílými skalisky je to naprostá nádhera.

Pláž Shipwreck Beach neboli „Pláž ztroskotání“ je pro změnu atraktivní vrakem lodi umístěným na romantické pláži mezi skalisky. Na severozápadě Zakynthosu se též nachází kostel Moní tis Panagías tis Anafonítrias, kde pobýval patron ostrova sv. Dionýsios. Tento kostel je obdivuhodný zejména díky tomu, že nepodlehl zemětřesení v roce 1953.

Dovolená Zakynthos

Dovolená na Zakynthosu

Dovolená na Zakynthosu

Dovolená na Zakynthosu se nese ve znamení romantiky a pohody. Chcete-li se opalovat na slunných písčitých plážích a koupat se v tyrkysově modrém moři, kde vedle Vás popluje i kareta, nemusíte se ihned vydávat do tichomoří, postačí navštívit romantický řecký ostrůvek v Jónském moři s názvem Zakynthos.

Co vidět na Zakynthosu - Garakas Beach

Co vidět na Zakynthosu?

Co vidět na Zakynthosu?

Mezi nejoblíbenější místa na ostrově patří záliv Laganás, který má 14 kilometrů písčitého pobřeží. Avšak si ho oblíbily i karety pravé, a tak byl v této lokalitě založen mořský národní park. Místní pravidla upravují návštěvnost této lokality, aby nebyly vzácné karety rušeny. Turisté z toho ale nemusejí být vůbec znepokojeni, nachází se tu spousta jiných míst, kde se mohou věnovat dovolenkovému lenošení a vodním radovánkám. Patří k nim například nejlepší písčitá pláž Gerakas nebo zátoky na západě Limnionas a Kambi a spousta dalších míst. Půjčíte-li se v některé z místních půjčoven automobil či motocykl, budete na takovýchto místech cobydup.

Ubytování na Zakynthosu

Ubytování na Zakynthosu

Ubytování na Zakynthosu

Co se týká ubytování, na Zakynthosu si během své dovolené můžete pronajmout apartmán nebo se usadit v kempu či v jiných atraktivních zařízeních jako jsou například větrné mlýny. Stravovat se můžete v místních restauracích či tavernách, kterých je tu nespočet. Chcete-li zažít při večeři tu pravou romantiku, vyberte si tavernu s výhledem na moře a kochejte se západem slunce. Vyberete-li si pro strávení své letní dovolené Zakynthos, určitě nebudete litovat.

Průměrné teploty vzduchu na Zakynthosu

14° C
14° C
16° C
19° C
23° C
28° C
31° C
31° C
28° C
23° C
19° C
16° C

Průměrné teploty vody na Zakynthosu

15° C
14° C
16° C
17° C
19° C
22° C
24° C
26° C
25° C
22° C
20° C
17° C

Přehled aktuálních zájezdů na Zakynthos


Sem chci


Další destinace na Zakynthosu