Thassos

Dovolená Thassos

Thassos

Řecký ostrov Thassos leží v Egejském moři. Nachází se nejseverněji ze všech egejských ostrovů a od řecké pevniny ho dělí jen pár kilometrů. Thassos má malou rozlohu. V průměru měří něco přes 20 kilometrů, a tak není problém tento ostrov projet automobilem či na motorce v průběhu jednoho dne.

Na Thassosu je možné se kochat krásnou zelenou přírodou, jelikož zde hojně rostou borovice, pinie i olivovníky. Thassos je bohatý i na různé druhy voňavého koření. V centrální části se zvedají hory. Nejvyšší vrchol měří kolem 1 200 metrů. Hned vedle přírody má ostrov další plus v podobě historických památek a archeologických nalezišť. Byl obýván již v době kamenné a od té doby se zde vystřídaly i různé národy, které po sobě zanechaly hluboké stopy.


Thassos pláže

Písečné pláže na Thassosu

Písečné pláže na Thassosu

Turisté sem ale převážně jezdí za čistým mořem a příjemnými plážemi tvořenými jemným světlým pískem nebo drobnými oblázky. Nejhezčí pláže se nacházejí na jihu a východě ostrova Thassos. Na západě jsou spíše skaliska a pláže ukryté v zátokách. Právě kolem těchto skalisek v nerušených oblastech je opravdu bohatý podmořský život.

Krajina na Thassosu byla bohužel poznamenána i těžební činností. Byla zde nalezena bohatá ložiska mramoru, který se stal hlavním vývozním artiklem ostrova. Vedle mramoru se z Thassosu vyváží i víno, med a olivový olej.

Last minute dovolená Thassos

Dovolená na Thassosu

Dovolená na Thassosu

Máte chuť si dopřát prosluněnou dovolenou na pláži? Ostrov Thassos je pro to jako stvořený. Každoročně sem jezdí nespočet turistů za písčitými plážemi a vodními radovánkami. Zejména Češi si ho oblíbili, takže máte možnost zde navázat i nová přátelství.

Dovolená je ale především od toho, aby si člověk odpočinul od každodenního shonu. Thassos Vám to určitě dopřeje. Pláží, kde se můžete věnovat pouhému lenošení na slunci, je tu dost a dost. Pro zpříjemnění pobytu u vody si na větších plážích můžete zapůjčit i lehátka a slunečníky. Kdo má v oblibě sport, může se tu věnovat celé řadě vodních aktivit jako windsurfing, potápění, šnorchlování apod. Na souši se nabízí tenis, plážový volejbal či turistika. Celý den poté můžete zakončit v nějaké z místních taveren. Během dovolené budete mít dost času na to, abyste si vybrali tu svou oblíbenou s nejlepší atmosférou.

Aktivní dovolená Thassos

Aktivní dovolená na ostrově Thassos

Aktivní dovolená na ostrově Thassos

Díky malému rozměru ostrova Thassos a hornatému povrchu zde nemohlo být vybudováno letiště, a tak se přistává na řecké pevnině a odtud se turisté přepravují na nedaleký ostrov trajektem. Cestování je o to atraktivnější. Nejen že si Thassos v Egejském moři prohlédnete z ptačí perspektivy, ale též se k němu vydáte po moři, jak to dělávali dávní mořeplavci. Cestování po ostrově už je hračka. Silnice jsou upravené, a tak není problém, abyste si pronajali motorku či automobil a zpestřili si dovolenou na Thassosu nějakými zajímavými místy.

Milovníkům historie a památek lze doporučit hlavní město Thassos (Limenas). Ačkoliv je více méně moderního rázu, dolaďují ho starověké památky jako agora, chrámy zasvěcené různým bohům, antické divadlo, Parmenova brána apod. Dalším takovým místem je klášter na skalním útesu Moní tou Archangélou Michaïl. Zajedete-li si do vnitrozemí, narazíte zde na malebné horské vesničky. Jednou z nich je například Panagia.

Průměrné teploty vzduchu na Thassosu

12° C
15° C
17° C
23° C
26° C
30° C
30° C
32° C
33° C
28° C
25° C
17° C

Průměrné teploty vody na Thassosu

° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C

Sem chci


Další destinace na Thassosu