Rhodos

Rhodos

Rhodos

Rhodos je dalším z romantických ostrovů Řecka. Samotný název už napovídá, že ostrov bude něčím výjimečný a okouzlující. Rhodos totiž v překladu znamená růže, která je, jak je známo, symbolem krásy.

Pokud se vydáte na svou letní dovolenou na Rhodos, určitě nebudete litovat. Rhodos je ostrov slunečního boha Apollona, který tu svými paprsky rozhodně nešetří. Najdete tu krásnou řeckou architekturu, opuštěné pláže, uchvacující přírodu i moderní hotelové komplexy. Není problém strávit dopoledne na výletech po antických památkách a odpoledne na jachtě s nohama ponořenýma v průzračném Egejském moři.

Máte rádi přírodu a pěší výlety po neznámých, ale bezpečných krajinách? Potom si na Rhodosu užijete tu nejbáječnější dovolenou. Na výlety vás moc neužije? Nevadí - zdejší restaurace, kavárny a bary s terasami nad mořem vás zabaví klidně na celý týden. Vydejte se na tento krásný řecký ostrov sami a přesvědčte se o jeho krásách na vlastní oči.


Dovolená Rhodos

Cestovní doklady

Doklady potřebné pro cestu na Rhodos

Na cestu na Rhodos nepotřebujete nic jiného než platný občanský průkaz. Pokud dáváte přednost cestování s pasem, můžete letět na Rhodos s ním.

Pro české občany (stejně jako pro členy ostatních zemí EU) neplatí na Rhodosu vízová povinnost.

Doba letu na Rhodos

Doba letu na Rhodos

Jak dlouho se letí na Rhodos?

Doba letu na Rhodos trvá pouze něco okolo tří hodin. Ostrov leží až téměř u tureckého pobřeží, můžete tak jednoduše navštívit hned dvě země bez toho, abyste museli do těchto končin cestovat víckrát.

Lety na ostrov jsou směřovány do hlavního města Rhodos Town. Vzhledem k malé rozloze ostrova (cca 75 x 30 km) se odsud dostanete do jakéhokoli hotelu během několika desítek minut.

Počasí na Rhodosu

Počasí Rhodos

Počasí na Rhodosu

Rhodos za dobu své existence opravdu pobral mnoho krásy, ať už té přírodní či kulturní. Celých 300 dní v roce tu svítí slunce, které má blahodárné účinky nejen na duši místních obyvatel, ale především na okouzlující přírodu. Rostou zde olivovníky, pomerančovníky a nádherně zbarvené ibišky, které zdobí tamější sněhobílá obydlí.

Rhodos je jedním z nejslunečnějších a také nejteplejších míst v Evropě. Přes léto tu zpravidla nespadne ani kapka a denní teploty šplhají ke 35 °C. Voda má okolo 25 °C, takže vás příjemně osvěží, stejně jako jemný vítr od moře. V zimě a na jaře se srážky zintezivní, což pomáhá zdejší vegetaci a záplavě barevných květin.

Pokud vám přijdou letní teploty šplhající nezřídka ke 40 °C extrémní, vydejte se sem v květnu, červnu, září nebo říjnu. Denní teploty se v této době pohybují mezi 25 °C a 30 °C a ani voda rozhodně není studená (v průměru má 23 °C).

Průměrné teploty vzduchu na Rhodu

15° C
15° C
17° C
20° C
25° C
29° C
31° C
31° C
28° C
24° C
21° C
16° C

Průměrné teploty vody na Rhodu

17° C
16° C
17° C
17° C
20° C
23° C
24° C
25° C
25° C
22° C
21° C
18° C
Lindos - Rhodos

Co na Rhodosu navštívit?

Co na Rhodosu navštívit?

Ostrov Rhodos je součástí Jižních Sporad. Leží v Egejském moři a je oddělen jenom několika málo kilometry od Turecka. Povrch pokrývají z velké části hory, které se nacházejí ve vnitrozemské části. Na Východě je pohoří Attaviros, které je tím nejvyšším na Rhodosu. Po jeho svazích se táhnou široké pásy vinic, odkud pochází to nejlepší víno. Jednou z nejvýznamnějších vinařských oblastí je například Embonas.

Počátky obydlení Rhodosu se vztahují již k době kamenné. Ohromného rozkvětu dosáhl ostrov v období antiky a středověku. Z dob těchto historických mezníků též pocházejí úchvatné architektonické památky. Za antiku lze jmenovat město Lindos se svou antickou akropolí nebo město Kameiros. Za středověk je to hlavní město Rhodos s úchvatným středověkým jádrem.

Rhodos není pouze ostrovem památek, ale i překrásné přírody. Skýtají se zde takové výhledy, které Vás přímo ohromí. I přástevník kostivalový je na Rhodos váben magickou silou, a tak navštívíte-li Petaloudes neboli Údolí motýlů, budete si moci prohlédnout přímo hejna těchto barevných můr, která žijí ve skalní soutěsce s bujnou zelení, potoky a jezírky.

Západ slunce na Rhodosu

Geografie

Rhodos je největší z Dodekanéských ostrovů a zároveň čtvrtý největší řecký ostrov vůbec. Leží v Egejském moři, pouhých 10 km od tureckého pobřeží, takže jeho návštěvu můžete spojit i s výletem do Turecka. Na délku má ostrov asi 75 km, v nejširším místě byste pak naměřili něco přes 30 km.

Na Rhodosu najdete hory (uprostřed ostrova), lesnaté části i sušší pobřeží s krásnými plážemi a turistickými středisky. Hlavní město Rhodos Town se nachází na severním cípu ostrova. Na jeho okraji najdete mezinárodní letiště, kam směřují zahraniční lety. Nejvyšším vrcholem ostrova je s 1215 metry Attaviros, ležící blízko městečka Embonas.

Rhodos

Video

Dovolená na Rhodosu

Dovolená na Rhodosu

Dovolená na Rhodosu

Plánujete dovolenou na Rhodosu? Máte se rozhodně na co těšit. Čekají tu na Vás klasická dovolenková lákadla jako hřejivé slunce, čisté moře a pláže. Kdo rád trochu poznání, může se vydat za antickými a středověkými památkami nebo do přírody tvořené pobřežními skalisky či horským terénem ve vnitrozemí porostlým bujnou vegetací. Ať už jste milovníkem klidu, nebo naopak bujaré zábavy, máte možnost strávit na Rhodosu dovolenou snů.

Last minute Rhodos

Rhodos je jednou z nejoblíbenějších řeckých destinací. Ceny zájezdů last minute Rhodos jsou díky široké nabídce velmi příznivé. Prožijte dovolenou na Rhodosu. Rhodos nabízí překrásné písčité, ale i romantické oblázkové pláže.

Dovolená Rhodos

Písečné pláže na Rhodosu

Písečné pláže na Rhodosu

Pláže jsou na Rhodosu různorodé. Můžete tu narazit na jemné písčité pláže, ale i na oblázkové. Chcete-li strávit svou dovolenou především opalováním se na pláži a koupáním se v moři, vyberte si určitě jihovýchodní nebo východní pobřeží Rhodosu. Tamější pláže jsou pro takovéto aktivity jako stvořené. Západní pobřeží je sice co do přírody přitažlivější, ale zato je tu větrno, moře je bouřlivější a pláže jsou tvořeny buď oblázky, nebo většími kameny.

Aktivní dovolená na Rhodosu

Aktivní dovolená na Rhodosu

Aktivní dovolená na Rhodosu

Kdo má v oblibě sport, může se na ostrově věnovat šnorchlování, potápění, plachtění, windsurfingu, plážovému volejbalu, ale i jízdě na horském kole, pěší turistice či jízdě na čtyřkolce. Aktivit je na Rhodosu k dispozici velké množství, stačí si jen vybrat. Po takto stráveném dni si můžete příjemně odpočinout v některé z místních taveren, kde na Vás čeká chutné jídlo, veselá řecká hudba i tance.

Vybírat můžete z katalogové nabídky dovolených na Rhodosu. Pokud se chystáte na poslední chvíli, připravili jsme pro vás nabídku zájezdů last minute Rhodos, kterou také naleznete na našich stránkách. Pro bližší specifikaci termínu můžete využít vyhledávač.

Hotely na Rhodosu

Ubytování na Rhodosu

Ubytování na Rhodosu

Ubytování je na Rhodosu poskytováno v hotelových zařízeních či apartmánech od dvou do pěti hvězdiček. Zařízení nižší třídy jsou sice velmi jednoduchá, zato účelně vybavená a čistá. Zařízení střední a vyšší třídy poskytují i stravování buď formou polopenze, plné penze, nebo all inclusive.

Upozornění Rhodos

Pozor

Bezpečnost na Rhodosu

Pokud jde o bezpečnostní rizika, na Rhodosu můžete být absolutně v klidu. Pozor si dejte hlavně na sluníčko - pálí tu 3000 hodin ročně, navíc s dost vysokou intenzitou, na kterou ve střední Evropě nejsme zvyklí.

Nezapomínejte na pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém a hlavně hodně tekutin. Víno ani káva se do pitného režimu nepočítají, takže i když tady obojí chutná skvěle, nezapomínejte hlavně na klasickou vodu.

Přehled aktuálních zájezdů na Rhodos

Vyberte si konkrétní hotel a zhlédněte video:


Sem chci


Další destinace na Rhodu