Parga

Parga - Řecko

Parga

Když se řekne Parga, člověku se hned vybaví romantické přístavní městečko s množstvím malých taverniček přímo při pobřeží moře. Parga je letoviskem zamilovaných. Nachází se tu totiž spousta příjemných zákoutí, kde můžete své drahé polovičce vyznávat lásku. Vše dolaďuje zvuk tradiční řecké hudby, která se ozývá z místních podniků a vůně chutných pokrmů linoucí se do okolí.

V Parze se snoubí krásy přímořského letoviska s tradiční kulturou. Kolem hlavní promenády se táhne přístav, kde kotví soukromé i turistické lodě. Zakoupíte-li si výletní plavbu lodí, jisto jistě budete vyplouvat právě z tohoto místa. Celé městečko se zdvíhá do mírného kopce, proto se tu téměř z každého místa skýtá krásný pohled do okolí. Domky s bělostnou fasádou a barevnými květy zdobící okenice a balkóny jsou typickým obrazem tohoto městečka. Avšak nejkrásnější výhledy vůbec nabízí Benátská pevnost na kraji lodního přístavu. Tato zřícenina pochází z 16. století a je pozůstatkem doby, kdy se Pargy zmocnili Benátčané. Po většinu let, ale bylo město pod nadvládou Turků.


Dovolená Parga - Řecko

Dovolená Parga - Řecko

Dovolená Parga - Řecko

Parga je místem dovolených jak samostatných párů, tak i rodin s dětmi. Město sice není nijak zvlášť velké, ale najdete tu zkrátka všechno od romantických zákoutí po dětská hřiště a bazény. Navíc se Vám díky přístavu a pravidelným lodním spojům nabízejí různé možnosti, kam vycestovat a podívat se na jiná zajímavá místa.

Co se týká ubytování, to je poskytováno jak v hotelech, tak i apartmánech a kempech. Apartmány jsou asi tím nejčastějším typem. Zatímco v hotelech máte zajištěny veškeré služby, v apartmánech se téměř o vše musíte postarat sami. Jste-li tu na dovolené s cestovní kanceláří a máte-li zájem o zajištění stravování, je možná domluva s hotely, které stravování zprostředkují ve svých prostorách. Na druhou stranu tu není problém sehnat chutnou restauraci, kde se najíte za dobrou cenu. Například dobré rybí restaurace se ve městě nacházejí snad na každém rohu. Ani rychlé občerstvení tu nechybí, kde si můžete koupit například známý řecký giros.

Dovolená Parga - Řecko

Písečné pláže v Parze

Písečné pláže v Parze

Místní pláže jsou velmi pěkné a povětšinou ukryté mezi skalnatými výběžky v malých zátokách. Jsou tu ale i výjimky jako kilometrová pláž z druhé strany Benátské pevnosti než je lodní přístav. Pláže jsou tvořeny jemnými kamínky, takže jsou vhodné i pro menší děti.

Aktivní dovolená Parga

Aktivity v Parze

Aktivity v Parze

Kdo by se rád podíval do vzdálenějšího okolí, má možnost si přímo ve městě zapůjčit skútr či automobil. Kdo by raději výletní plavbu, není problém domluvit se přímo v přístavu. Nabídky výletů do okolí jsou velmi pestré a lákavé. Nechybí tu ani autobusová doprava.


Sem chci


Další destinace v Parze