Olympská riviéra

Olympská riviéra

Olympská riviéra

Olympská riviéra leží v severovýchodní části Řecka na Balkánském poloostrově. Kdybyste ji hledali na mapě, orientujte se na oblast mezi Athénami a Soluní. V oblasti Thermajského zálivu je pobřeží omýváno Egejským mořem. Olympská riviéra je proslulá nejčistšími a zároveň i nejdelšími plážemi. Od Evropské unie dokonce získaly ocenění v podobě modré vlajky. I moře je krásně průzračné a jako stvořené pro potápění.

Nad tímto turistickým rájem se tyčí mohutné pohoří Olymp, které mělo být podle řecké mythologie sídlem bohů. Ani se není čemu divit, pohled dolů na všechny ty bílé pláže, tyrkysové moře a bujarou zeleň je přímo božský. V pohoří Olymp se vyskytují chráněné druhy rostlin i živočichů, a tak tu vznikl národní park, který má chránit jejich přírodní ekosystém. Pohoří dokonce patří na seznam UNESCO. Olympská riviéra se navíc díky zdravému horskému i mořskému vzduchu stala klimatickými lázněmi. Léčí se zde lidé s astmatickými i kožními onemocněními.


Dovolená na Olymské riviéře

Dovolená na Olympské riviéře

Dovolená na Olympské riviéře

Na Olympské riviéře se nacházejí tři hlavní letoviska, kde zahraniční turisté s oblibou tráví svou dovolenou. Jedná se o Leptokari, Nei Pori a Platamonas. Všechny tři mají krásné pláže i moře, ale charakteristiky těchto letovisek se od sebe značně liší.

Aktivní dovolená na Olympské riviéře

Aktivní dovolená na Olympské riviéře

Leptokari je velmi živé letovisko se spoustou příležitostí k zábavě. Nachází se tu spousta skvělých hotelů, kde můžete strávit úžasnou dovolenou na Olympské riviéře a zpříjemnit si ji návštěvou rušných uliček, barů, diskoték či chutných restaurací. Naprostým opakem je Nei Pori. Do tohoto letoviska jezdí na dovolenou převážně rodiny s dětmi a lidé hledající klid. Navíc se v Nei Pori nachází nejkrásnější pláž celé Olympské riviéry, která má velmi pozvolný vstup do vody vhodný i pro malé děti. Večery tu lze trávit v příjemných tavernách s živou hudbou anebo můžete vzít děti do lunaparku. Kompromisem mezi těmito dvěma středisky je přístavní městečko Platamonas, které má od každého něco. Přístaviště v Platamonas nabízí pobřežní promenády, kde se člověk může kochat západem slunce a pohledem na moře.

Písečné pláže Olympská riviéra

Písečné pláže na Olympské riviéře

Písečné pláže na Olympské riviéře

Co ale mají všechna střediska na Olympské riviéře ještě společného kromě krásných pláží a moře, to jsou skvělé příležitosti k potápění, poznávání památek, horské cyklistice či turistice.

Rádi si přivezete z každé dovolené nějaký suvenýr a dárky pro rodinu či přátele? Určitě nezapomeňte navštívit tradiční řecké trhy, kde se obchoduje s mnoha místními specialitami jako je ovoce, koření, med, olivový olej, bylinky, ale i textilie apod.

Průměrné teploty vzduchu na Olympské riviéře

12° C
16° C
20° C
24° C
28° C
33° C
35° C
35° C
30° C
27° C
21° C
16° C

Průměrné teploty vody na Olympské riviéře

° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C
° C

Sem chci


Další destinace na Olympské riviéře