Kréta

Dovolená na Krétě

Kréta

Kréta je největším řeckým ostrovem, který se může pyšnit svou atraktivní přírodou a řadou památek minojské civilizace, která obývala toto území před několika tisíci lety.

Ostrov Kréta leží v Krétském moři mezi severní Afrikou a řeckou pevninou. Ve vnitrozemí se zvedají vrcholky hor, které jsou zdobeny olivovníkovými háji, na jaře rozkvetlými loukami a ovocnými sady. V období od února do května se zde vyskytují plané kvetoucí rostliny, které každoročně lákají tisíce botaniků. V létě je na Krétě příroda poněkud vyprahlá. Neustálý sluneční svit a sucho dělají své. Nejvíce se zde drží nízké křoviny, v jejichž stínu si lebedí drobní živočichové. Žijí tu gekoni, chameleóni, kozy bezoárové a četné druhy ptáků. Podél severního pobřeží se vyskytují i delfíni.


Kréta - Řecko

Jakou část Kréty si vybrat?

Jakou část Kréty si vybrat?

Co se týká cestovního ruchu, nejvíce rekreačních středisek se nachází na severu. Jih a jihozápad Kréty jsou méně zastavěny. Pobřeží ostrova je lemováno překrásnými písčitými plážemi, které jsou jako stvořené k odpočinku a relaxaci. Na jihu se dokonce vyskytují i pláže s černým pískem či barevnými kameny. Výjimkou nejsou ani vápencové útesy s výmoly a porosty skalniček a voňavých bylin.

Dovolená na Krétě

Dovolená na Krétě

Dovolená na Krétě

Kdo se rozhodne strávit svou dovolenou na Krétě, rozhodně neprohloupí. Nejenom že si zde báječně odpočinete a načerpáte novou energii, ale také tu máte možnost navštívit velmi zajímavá místa kulturního i přírodního charakteru.

Ostrov není příliš velký, a tak, kdo je cestovatelem srdcem i duší, může si v některé z místních půjčoven pronajmout auto a podívat se i na odlehlejší pláže nebo do hornatého vnitrozemí. Kdo se vydá na jižní pobřeží Kréty, může dokonce při příznivém počasí spatřit i africký kontinent. Výhledy se na ostrově nabízejí opravdu úchvatné, zvláště do namodralých zátok s písčitými plážemi.

Ubytování na Krétě

Ubytování na Krétě

Ubytování na Krétě

Chystáte-li se na dovolenou právě na Krétu, můžete se těšit na příjemné ubytování i místní personál. Ubytování je poskytováno převážně v apartmánech, kepech a bungalovech. Mnohé apartmánové komplexy mají vlastní bazény, bary a je v nich zařízeno i stravování.

Průměrné teploty vzduchu na Krétě

16° C
16° C
17° C
20° C
24° C
27° C
28° C
28° C
27° C
24° C
21° C
17° C

Průměrné teploty vody na Krétě

16° C
15° C
16° C
17° C
18° C
22° C
24° C
25° C
24° C
23° C
20° C
17° C

Přehled aktuálních zájezdů na Krétu


Sem chci


Další destinace na Krétě