Opevnění Arta Vyhlídka Sa Foradada

Přístav Port de Sóller - Mallorca

Malebný přístav Port de Soller se nachází na severozápadním pobřeží Mallorky, v obklopení vrcholků Tramuntany. Od vnitrozemského města Soller ho dělí jen 5 km, které můžete překonat pomocí tramvajového spojení. Cestu z Palmy do Solleru lze absolvovat historickým vlakem (Ferrocarril de Soller), takže milovníci železniční dopravy si tu opravdu přijdou na své.

Přístav samotný nabízí překrásnou horskou scenérii i čarovný výhled na moře. Jeho konce jsou “osazené” majáky a uvnitř se rozkládají dvě pláže (dlouhá Es Traves a malebná Playa d‘en Repic), lemované promenádou. Na promenádě najdete obchůdky, kavárny a restaurace, kde si můžete dát něco ze zdejších specialit. Městu se vyhnul hlavní turistický boom v polovině 20. století, takže pokud toužíte po klidu, v přístavu Port de Soller budete určitě spokojení.

Vzrušení vám přinesou každoročně pořádané oslavy na počest svatého Jana (23.6.) a svatého Petra (29.6.), stejně jako slavnost Fira & Firo (druhý týden v květnu), během které můžete sledovat vylodění pirátů a hrdinný boj obránců města. Moře je tu čisté a mělké, takže se nemusíte bát zamířit sem s dětmi. Na kopcích nad přístavem byl vybudován Jumeirah Port Soller, jeden z nejluxusnějších hotelů na celých Baleárech, takže do zdejší oblasti často míří movití klienti toužící po klidu.Přístav Port de Sóller - Mallorca


Sem chci