Kanárské ostrovy

Fuerteventura písečné pláže

Kanárské ostrovy jsou rájem turistiky, koupání, surfování a dobrého jídla. Díky stabilnímu počasí s průměrnými teplotami kolem 23 °C tu můžete strávit báječnou dovolenou po celý rok. Ať už míříte za poznáváním, sportem nebo relaxací, Kanáry jsou dobrá volba.

SLUNCE, PLÁŽE, POHODA

Kromě čokoládového opálení si odtud odvezete nezapomenutelné dojmy se zdejší přírody, unikátní architektury a hlavně z přátelského přístupu místních lidí, pro které nic není problém a život je jeden velký svátek, který je třeba si pořádně užít - stejně jako vaši dovolenou na Kanárech.


Cestovní doklady Kanárské ostrovy

Cestovní doklady

Na Kanárské ostrovy stačí občanský průkaz

Abyste mohli strávit dovolenou na Kanárských ostrovech, stačí vám platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Vízum na Kanárské ostrovy

Mezi Českou republikou a Kanárskými ostrovy (Španělskem) platí v rámci EU bezvízový styk - vízum tedy nepotřebujete.

Letiště na Kanárských ostrovech

Doba letu

Doba letu na Kanárské ostrovy

U přímých spojů se doba letu z Prahy na jednotlivé Kanárské ostrovy pohybuje od 4 hod 30 min do 5 hod 30 min. Pokud jste sehnali cenově výhodnou letenku, která je ale s mezipřistáním, počítejte se 7 a více hodinami letu.

Lanzarote

Počasí Kanárské ostrovy

Počasí na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy se nacházejí v Atlantiku, v oblasti subtropického pásu, takže na nich celoročně panuje příjemné dovolenkové počasí. Pro pěší turistiku jsou ideální podzimní a zimní měsíce, opalování a party si nejvíce užijete v létě. Průměrná teplota vzduchu je 23 °C, v létě ale může na sluníčku dosahovat i 35 °C. Teplota vody se pohybuje od 18 do 24 °C, vodní sporty si tak užijete i v zimě. Přeháňky tu jsou minimální, obecně prší spíše v zimních měsících a většinou jen v severních částech ostrovů. Jelikož jsou Kanáry blízko rovníku, slunce tu zapadá poměrně rychle, ani v noci se ale nemusíte bát nízkých teplot. Celkově teplejší a sušší jsou východní ostrovy (Fuerteventura, Lanzarote), ostrovy na západě s vyššími horami vám poskytnou více stínu i vláhy.

Průměrné teploty vzduchu na Kanárských ostrovech

21° C
20° C
20° C
21° C
22° C
23° C
25° C
26° C
26° C
25° C
24° C
23° C

Průměrné teploty vody na Kanárských ostrovech

20° C
19° C
18° C
20° C
20° C
22° C
22° C
23° C
24° C
24° C
22° C
21° C
Treky na Kanárských ostrovech

Pozor

Bezpečnostní rizika na Kanárských ostrovech

Bezpečnostní situace na Kanárských ostrovech je bezproblémová a kriminalita je tu extrémně nízká. Díky tomu se nemusíte bát stopovat, vyrážet na treky do hor nebo se v noci procházet po městě. Jedno z mála rizik představují řidičské schopnosti zdejších obyvatel, kteří si s dopravními předpisy občas nelámou hlavu - zejména ve městech byste tak měli jezdit opatrně a předvídat i nepředvídatelné.

Dalším rizikem jsou silné sluneční paprsky, které se ale mohou kvůli větrnému počasí zdát mírnější, než ve skutečnosti jsou. Proto nezapomínejte na sluneční brýle, opalovací krém, pokrývku hlavy a pitný režim.

Při koupání si dávejte pozor také na silné proudy, které jsou sice vhodné pro surfaře, ale ne na běžné koupání. Předtím, než si půjdete někam zaplavat, se tak ujistěte, že je oblast pro plavání vhodná.

Sopečná krajina na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy

Tenerife | La Palma | La Gomera | El Hierro | Gran Canaria | Fuerteventura | Lanzarote

Kanárské ostrovy se skládají ze 7 větších a několika menších ostrovů sopečného původu, které se rozkládají v severním Atlantiku, asi 100 km na západ od pobřeží Maroka. Ostrovy Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote, Tenerife a El Hierro zabírají rozlohu celkem 7 477 km2 a jejich nejvyšší vrchol, Pico de Teide (3 718 m. n. m.) na ostrově Tenerife, je zároveň nejvyšší horou Španělska. Tenerife je největší, nezelenější a také nejlidnatější ostrov souostroví. Druhá největší je Fuerteventura, nejmenší je pak El Hierro. Západní ostrovy jsou obecně zelenější a převážně hornaté, ty východní (zejména Lanzarote a Fuerteventura) jsou spíše plošší a moc zeleně tu nenajdete. Obecně také platí, že jih ostrovů bývá teplejší a sušší, zatímco na severu je třeba čekat i občasné přeháňky. Pláže na Kanárských ostrovech nabízejí kameny, oblázky, zlatý i černý písek, ve vnitrozemí se můžete těšit na hory, lesy, políčka, ale i sopečnou “měsíční” krajinu. Status hlavního města přechází v pravidelných intervalech mezi městy Santa Cruz (Tenerife) a Las Palmas (Gran Canaria).

Kultura na Kanárských ostrovech

Lidé a kultura na Kanárských ostrovech

Lidé a kultura na Kanárských ostrovech

Na Kanárských ostrovech žije něco málo přes dva miliony obyvatel. Kanářané jakožto i Španělé jsou nábožensky založení. Jako křesťané vyznávají mariánský kult. Jedná se o uctívání Panny Marie.

Místní lidé jsou velice zruční a patří mezi velké nadšence karnevalů a sportu. Co se týká tradiční výroby, každý kanárský ostrov má své vlastní odvětví, ve kterém vyniká. Keramikou se mohou pochlubit ostrovy La Gomera, La Palma a Tenerife. Překrásné výšivky dělají kanárské ženy na ostrovech Gran Canaria a Tenerife. Ostrov Lanzarote se pyšní sněhobílými krajkami. A ručně tkané pestrobarevné koberce se vyrábějí na La Palma a La Gomera. Tyto ruční práce jsou mnohdy složitými uměleckými díly.

Kanářané jsou velkými milovníky karnevalů. V Santa Cruz se každoročně pořádá téměř čtrnáctidenní karneval, který se svou velkolepostí dá srovnat s karnevaly například v brazilském Riu de Janeiru. Ale nejenom Santa Cruz je místem karnevalů. Další se pořádají i v jiných městech a jsou neméně krásné. Latinskoamerická hudba, překrásné kostýmy a taneční vystoupení – krása, která opravdu stojí za vidění.

Kaktusy na Kanárských ostrovech

Zajímavosti o Kanárských ostrovech

Zajímavosti o Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy, ve španělštině „Las Islas Canarias“, jsou v dnešní době velmi vyhledávaným turistickým místem. Geologicky mají blíže k Africe, jelikož se nacházejí při jejím severozápadním břehu, ale ve skutečnosti jsou součástí Španělského království. Toto autonomní území je součástí Španělska již od 15. století.

Z čeho vzniklo pojmenování „Kanárské ostrovy“? Asi Vás překvapí, že toto jméno nemá žádnou souvislost s kanárky, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale se psy. Bylo odvozeno od latinského slova „canis“, což v překladu znamená pes. Naopak kanárci dostali svůj název podle těchto ostrovů.

Kanárské ostrovy se skládají ze sedmi obydlených a šesti neobydlených ostrovů sopečného původu. Rozkládají se v Atlantickém oceánu. Pobřeží je skalnaté a pláže jsou buď z černého písku vytvořeného sopečnou lávou, ze žlutého písku, nebo z kamínků. Místní sopečná krajina není tak hojně porostlá bujnou vegetací, ale i přesto je velmi krásná. Rostou zde převážně kaktusy, sukulenty a lišejníky. Panuje zde subtropické podnebí. Ostrovy jsou vhodné pro celoroční cestovní ruch. Nejchladnějšími měsíci jsou leden až březen, kdy se teplota pohybuje kolem 20 – 25°C.

Velkou raritou, se kterou se jen tak nesetkáte, jsou dvě hlavní města. Ano, Kanárské ostrovy mají opravdu dvě hlavní města. Jedním z nich je Santa Cruz de Tenerife a druhým Las Palmas de Gran Canaria. Samozřejmě, že nejsou hlavními městy najednou. Každé čtyři roky se střídají. Úředním jazykem je španělština.

Dovolená na Kanárských ostrovech

Dovolená na Kanárských ostrovech

Dovolená Kanárské ostrovy - Zájezdy

Jak by se Vám líbila dovolená na Kanárských ostrovech? Nesněte o ní, rovnou si ji vyberte. Pokud Vás Kanárské ostrovy zaujaly, podívejte se na nabídku last minute zájezdů za výhodné ceny.

Přehled aktuálních zájezdů na Kanárské ostrovy

Zobrazit více zájezdů na Kanárské ostrovy


Sem chci


Další destinace na Kanárských ostrovech