Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Turistické a zároveň konferenční centrum Sharm El Sheikh se nachází na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova při Rudém moři. Je složeno ze dvou částí, jedná se o samotné město a přístav. O pár kilometrů dál se nachází další turistické středisko Naama Bay, které se Sharmem téměř splynulo. O rozvoj tohoto přístavního města se zasloužili v 70. - 80. letech Izraelci, kteří ho od roku 1967 okupovali. K Invazi Izraelců do Sharm El Sheikh vedl vzkvétající obchod se zlatem a výborná strategická poloha při pobřeží Rudého moře. Vybudovali zde síť hotelů a služeb, v čemž nadále pokračovali i Egypťané při navrácení města počátkem 90. let. Sharm se stal velmi oblíbeným letoviskem potápěčů a milovníků moře.


Dovolená v Sharm El Sheikh

Dovolená v Sharm El Sheikh

Dovolená v Sharm El Sheikh je spíše v duchu koupání, potápění, slunění, nakupování a zábavy. Pokud máte v plánu návštěvu egyptských pyramid či chrámů, je to z tohoto místa poněkud z ruky. Ale naštěstí se ze Sinajského poloostrova můžete dostat na druhý břeh pomocí trajektu, který vyplouvá směr Hurghada téměř denně. Určitě se na dovolené nudit nebudete, čeká tu na Vás potápění a šnorchlování. Můžete si zaplatit potápěčské kurzy hned v několika centrech, které se zde nacházejí. Pokud holdujete raději suchozemské zábavě, projeďte se pouští v jeepech, na čtyřkolkách, koních či velbloudech.

Aktivity v Sharm El Sheikh

Aktivity v Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je místem luxusu. Je možné se zde ubytovat v přepychových hotelech, navštěvovat luxusní bary a restaurace, hrát golf či tenis a jiné aktivity, kterými si chcete zpříjemnit dovolenou. Turistický ruch tvoří hlavní tok příjmů, bude se tu cítit jako v bavlnce.

Doprava po Sharm El Sheikh

Doprava po Sharm El Sheikh

Doprava po městě je zajišťována pomocí hotelových mikrobusů. Můžete také využít služeb taxi či veřejných mikrobusů. O cenách se samozřejmě musí smlouvat, jak je tomu všude v Egyptě zvykem.

Ubytování v Sharm El Sheikh

Ubytování v Sharm El Sheikh

Ubytování v Sharm El Sheikh si lze zajistit v hotelech střední a vyšší třídy. Nižší třída se příliš nedoporučuje. Evropské hodnocení kvality hotelů se od egyptského trochu liší. Je dobré vybírat hotely se třemi a více hvězdičkami. Nicméně v této oblasti je poměrně větší část luxusních hotelů a stále se staví nové a nové. Některé z nich vypadají doslova jako paláce. Co se týká údržby hotelů, je to v Egyptě trochu problém. Nové hotely jsou krásné a přepychové, ale do oprav se Egypťané příliš nehrnou, raději postaví nové. Při procházce po městě tedy můžete narazit i na vybydlené hotely, o které už se nikdo nestará.

Standardem hotelů v Sharm El Sheikh bývají vlastní pláže s lehátky a slunečníky, bazény, sportovní zázemí, restaurace, bary, internetové kavárny, směnárny, bankomaty. V podstatě pokud netoužíte po ničem jiném než po relaxaci, stačí Vám prostředí hotelového komplexu. I o zábavu se Vám postarají hoteloví animátoři.

Stravování v Sharm El Sheikh

Stravování v Sharm El Sheikh

Hotelové stravování je zajištěno formou polopenze, plné penze či all inclusive. Snídaně bývají přímo v základní ceně ubytování. Pokud se rozhodnete svou dovolenou strávit spíše aktivně a většinu času budete trávit na výletech, vyplatí se Vám polopenze. U pobytových dovolených je all inclusive lepší variantou. Je v něm zahrnuta strava a neomezené množství nealkoholických nápojů. Pitný režim je třeba v horkém počasí řádně doplňovat a díky zdejší špatné kvalitě vody se můžete s vodou z kohoutku rozloučit.

Stravovacích zařízení je mimo hotel také požehnaně. Můžete si vybrat od luxusních restaurací, přes řetězcová stravovací zařízení typu McDonald, až po kioskové prodejce pizzy a gyrosů.

Průměrné teploty vzduchu v Sharm El Sheikhu

24° C
27° C
30° C
34° C
37° C
40° C
40° C
40° C
38° C
36° C
31° C
28° C

Průměrné teploty vody v Sharm El Sheikhu

22° C
21° C
21° C
23° C
25° C
26° C
28° C
28° C
28° C
27° C
25° C
23° C

Sem chci


Další destinace v Sharm El Sheikhu