Rohannou Beach Resort

Termíny

Teď už jen vybrat ten správný termín:

Termíny Počet dní Doprava Strava Cena Vybrat termín

Pro ty, kterým při cestování záleží také na zachování životního prostředí v dané destinaci a kteří kladou důraz na trvale udržitelný rozvoj, je na egyptském pobřeží určený hotel Rohannou Beach.

Hotel pro ekoturisty

Tento moderní pětihvězdičkový hotel využívá hlavně obnovitelné zdroje a snaží se pečovat o místní korálový útes. V hotelu je k dispozici jen 80 pokojů, vyhovovat tedy bude zejména těm, kteří neholdují masovému turismu.


Poloha

Rohannou Beach Resort (můžete ho najít také pod starším názvem Rohanou Swiss Inn Resort) je nový hotel, zaměřený na ekoturistiku. Využívá obnovitelné zdroje, snaží se svou architekturou co nejvíce přiblížit tradičním egyptským stavením a hlavně se snaží pro své návštěvníky co nejlépe zachovat úchvatné korálové pobřeží, podle některých druhé nejkrásnější v Egyptě. Hotel je vzdálený asi 70 km od mezinárodního letiště Marsa Alam a pouhých 10 km od nejstaršího přístavu na březích Rudého moře - El Quseir.

Kde se Rohannou Beach Resort nachází?

Rohannou Beach Resort leží v Egyptě v Marsa Alam.

Vybavení

Hosté jsou ubytovaní ve stylových kupolovitých domcích, které se snaží maximálně přiblížit tradičnímu egyptskému stylu, ale přitom zachovat požadovanou pětihvězdičkovou kvalitu. V hlavní budově najdete vstupní halu s recepcí, kam se můžete obracet se svými přáními a žádostmi. V celém areálu se můžete zdarma připojit k wi-fi. K dalšímu vybavení hotelu patří 4 restaurace (2 uvnitř a 2 venku), kout s vodní dýmkou, obchody se suvenýry, několik barů a bazénů nebo potápěčské centrum.

Pokoje

V hotelu najdete celkem 80 pokojů různých kategorií. Všechny jsou vybavené klimatizací, satelitní televizí, trezorem, telefonem a minibarem. Ke každému pokoji také patří vlastní koupelna se záchodem. Nejen společné prostory hotelu, ale i pokoje jsou pokryté wi-fi signálem, který můžete využívat zdarma. Za příplatek je možné získat rodinné pokoje nebo pokoje s výhledem na moře.

Pláž

K hotelu přiléhá útulná písčitá pláž, dobře chráněná před zvědavými zraky i nepřízní počasí. Do moře se vstupuje přes korálové podloží, proto je vhodné mít s sebou obuv do vody. Před sluncem se můžete schovat na lehátka do stínu slunečníků nebo využít přístřeší zdejšího baru.

Aktivity

Rohannou Beach Resort sice nedisponuje takovou šíří sportovního vybavení jako některé jiné hotely, ale pokud si nejedete na dovolenou jenom zahrát tenis nebo plážový volejbal, asi vám to nebude vadit. Užijete si tu totiž spoustu jiné zábavy. K té největší patří potápění a šnorchlování na zdejším korálu. Kromě toho si ale můžete užít i aqua centrum a safari, jízdu na koních či velbloudech, vyjížďky na netradičních lodích, posezení v shisha koutku s vodní dýmkou, nákup suvenýrů nebo vnitřní i venkovní spa. Navíc je to odtud kousek do městečka El Quseir, úchvatného starověkého přístavu. Pokud se vám nebude chtít v africkém horku cestovat, zabavte se v televizní a hrací místnosti a děti nechte hrát si v miniklubu nebo je svěřte na hlídání zodpovědnému personálu.

Jídlo

All inclusive v Rohanou Swiss Inn Resortu zahrnuje plnou penzi formou bufetu, dopolední a odpolední svačinu, kávu či čaj a navíc 20% slevu na návštěvu a la carte restaurací (středomořské a rybí). Kromě lahodných jídel si také můžete dopřát během dne v baru u bazénu místní rozlévané nápoje, a to alkoholické i nealkoholické.