Marsa Alam

Marsa Alam

Marsa Alam

Marsha Alam je rybářská vesnička nacházející se jižně od Hurghady a Safagy. Je spojena silnicí s městem Edfu, jež se rozprostírá na řece Nil. Vzdálenost měst je 230 km. Tato silnice sloužila jako obchodní cesta, po níž bylo dopravováno zlato od údolí Nilu směrem k pobřeží Rudého moře a dále bylo rozváženo do světa. Podél této silnice se rozprostírají vádí. Jedná se o údolí vzniklá rozpadem půdy vlivem vodního toku. Vyskytují se v pouštních oblastech a po většinu roku jsou suchá. Vodou se naplňují v období dešťů. Pobřeží Marsa Alam je lemováno krásnými korálovými útesy, které lákají nejednoho potápěče.


Aktivity v Marsa Alam - Potápění

Aktivity v Marsa Alam

Aktivity v Marsa Alam

Spojení s Českou republikou je naprosto skvělé, protože i do tak malé oblasti létají přímé spoje přímo z Prahy. V roce 2001 zde bylo postaveno mezinárodní letiště. Je to doslova ráj potápěčů a milovníků vodních sportů jako windsurfing, vodní lyžování apod. Ve vodě to tady žije, můžete se setkat s mořskými živočichy jako barakuda, rejnok, muréna, perutýn, kareta. Sem tam se Vám v sasance ukáže roztomilý „Nemo“, a dokonce si můžete zaplavat i s delfíny. Kdo z Vás by nechtěl něco takového zažít.

Průměrné teploty vzduchu v Marsa Alam

21° C
24° C
25° C
27° C
32° C
35° C
35° C
35° C
34° C
32° C
27° C
25° C

Průměrné teploty vody v Marsa Alam

22° C
21° C
22° C
22° C
23° C
26° C
27° C
28° C
27° C
27° C
25° C
23° C
Dovolená v Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam

Dovolená v Marsa Alam

V Marsa Alam je turistický ruch teprve v rozmachu. Jedná se o klidnou oblast obklopenou pouští. Ubytování je srovnatelné s Hurghadou či Sharm El Sheikh. Dovolená v Marsa Alam je vhodná i pro seniory a rodiny s dětmi.

Usnuli jste na vavřínech s výběrem Vaší dovolené? Nevadí, s last minute zájezdy Marsa Alam vše snadno napravíte.


Sem chci


Další destinace v Marsa Alam