Hurghada

Hurghada Last minute

Hurghada

Přímořské letovisko Hurghada se nachází na východě země při pobřeží Rudého moře nedaleko Suezského zálivu. Původně se jednalo o malou rybářskou osadu. Bylo tomu tak ještě v 90. letech minulého století, ale díky nádherám Rudého moře vyrostlo v Hurghadě velmi oblíbené turistické letovisko. Město se rozrůstá i nadále a už dnes zabírá 25 km pobřeží. Tyrkysová voda, korálové útesy a fauna a flora lákají ročně statisíce turistů.


Aktivity v Hurghadě - Potápění

Aktivity v Hurghadě

Aktivity v Hurghadě

Pokud jste milovníkem šnorchlování, potápění, surfování a jiných vodních sportů a radovánek, je pro Vás dovolená v Hurghadě ideálním řešením. Hlavní sezóna je od listopadu do února. Nejlépe se dopravíte letadlem, které přistává na letišti v Káhiře a odtud se dále jede autobusem přímo do Hurghady.

V hotelech střední a vyšší třídy bývají standardem bazény, kavárny, restaurace, bary. V Hurghadě najdete i internetovou kavárnu, bankomat či směnárnu. I o zábavu Vám bude postaráno, služby hotelových animátorů jsou Vám během dne k dispozici. Aktivity jsou různé, můžete si zatančit břišní tance, zahrát volejbal nebo vodní pólo. A pokud upřednostňujete vlastní zábavu, lze si zapůjčit šlapadlo. Nudit se určitě nebudete.

Ubytování v Hurghadě

Ubytování v Hurghadě

Ubytování v Hurghadě

Ubytování se v Hurghadě najde snad pro každého. Ať už jste milovníkem luxusu, nebo Vám stačí skromnější příbytek. V Hurghadě se nachází 100 hotelů různých kategorií, počínaje levnějšími hotely v severní části města nazývané ad-Daharu a konče luxusními komplexy v Sigale na jižní straně. Většina hotelů má vlastní pláže, kde jsou k dispozici lehátka i slunečníky. Pokud hotel vlastní pláž nemá, je možné využít pláž veřejnou. Dvě takové se nacházejí na ad-Daharu a jedna menší je v Sigale. Je třeba ale počítat s tím, že ani písek, ani voda nejsou příliš čisté a zaplatíte poplatek 1 egyptskou libru.

Nejvíce restaurací, barů, klubů a obchodů se nachází samozřejmě v centru. Pokud jste se rozhodli pro ubytování na okraji města, tak ale nemusíte věšet hlavu. Většina hotelů má své hotelové mikrobusy, které jezdí každou hodinu. Můžete také využít služeb taxi či veřejných mikrobusů. O cenách se samozřejmě musí smlouvat, protože řidiči Vám dobrou cenu jen tak neudělají.

All Inclusive Hurghada

Stravování v Hurghadě

Stravování v Hurghadě

Co se týká hotelového stravování, hotely nabízejí možnost polopenze či all inclusive. Pokud se rozhodnete svou dovolenou v Hurghadě strávit spíše aktivně a většinu času budete trávit na výletech, vyplatí se Vám spíše polopenze.

Hurghada All inclusive

U vyloženě pobytových dovolených je all inclusive lepší variantou. Je v něm zahrnuta strava a nápoje (většinou nealkoholické). Tato varianta se vyplatí už jen díky neomezenému množství nápojů. Pitný režim je třeba v takto horkém počasí řádně doplňovat a díky zdejší špatné kvalitě vody se můžete s vodou z kohoutku rozloučit.

Stravovacích zařízení je mimo hotel také požehnaně. Můžete si vybrat od luxusních restaurací, přes řetězcová stravovací zařízení typu McDonald, až po kioskové prodejce pizzy a gyrosů.

Průměrné teploty vzduchu v Hurghadě

21° C
23° C
25° C
27° C
30° C
33° C
33° C
34° C
28° C
26° C
25° C
23° C

Průměrné teploty vody v Hurghadě

19° C
21° C
22° C
23° C
24° C
26° C
29° C
29° C
28° C
27° C
24° C
24° C
Mapa Hurghada

Mapa Hurghady

Mapa Hurghady

Chcete vědět, kde přesně se jedno z nejnavštěvovanějších letovisek Hurghada nachází? Žádný problém, stačí se podívat na mapu Hurghady.

Dovolená v Hurghadě

Dovolená v Hurghadě

Dovolená v Hurghadě

Láká Vás dovolená v Hurghadě? Vyberte si z následující nabídky zájezdů.

Last minute Hurghada

Rádi byste se vydali za sluncem a mořem co nejdříve? Last minute nabídka zájezdů do Hurghady je tu připravena právě pro Vás a navíc za výhodné ceny.

Vyhledávač zájezdů last minute Hurghada naleznete zde.


Sem chci


Další destinace v Hurghadě