Catedral San Felipe Apostol Pláž Uluwatu

Pevnost Fortaleza San Felipe - Dominikánská republika

Pevnost Fortaleza San Felipe (také známá jako El Morro de San Felipe) byla vybudována mezi lety 1564 a 1577 na příkaz španělského krále Filipa II. Měla sloužit k obraně před loupeživými piráty, které lákalo bohatství města, založené hlavně na těžbě zlata a stříbra.

V historii Dominikánské republiky hrála pevnost San Felipe několikrát důležitou úlohu - například v roce 1800, kdy se její posádka zapojila do tzv. “kvazi-války” mezi USA a Francií nebo v roce 1844, kdy tu byl vězněn Juan Pablo Duarte, jeden ze zakladatelů moderního dominikánského státu. Po roce 1930, kdy se moci chopil Rafael Trujillo, sloužila pevnost jako vězení pro politickou opozici.

Dnes funguje Fortaleza de Felipe jako historické muzeum, ve kterém si můžete prohlédnout vojenské artefakty z období 18. a 19. století. Kromě toho je z této nejstarší zachované budovy v Puerto Plata skvělý výhled na Atlantik - proto by se sem měli vydat i ti, kteří historii tolik neholdují.Pevnost Fortaleza San Felipe - Dominikánská republika


Sem chci