Dominikánská republika

Nádherná země plná bílých písečných pláží, kokosových palem a usměvavých lidí, ochotných kdykoli pomoci - to je Dominikánská republika.

Ráj v srdci KaribikuDominikánská republika

Ráj v srdci Karibiku, kam si unavení turisté z Evropy i Severní Ameriky rádi jezdí v zimě odpočinout. Dominikána v sobě spojuje španělské kořeny s rysy africké kultury, což vytváří nenapodobitelnou směs, kvůli které se sem budete rádi vracet.


Cestovní doklady

Cestovní pas

Jestliže chcete strávit v Dominikáně příjemnou dovolenou, nepotřebujete nic víc než platný cestovní pas. Pozor si dejte jen na to, aby jeho platnost nevypršela dříve než 6 měsíců po vašem návratu. Po příletu je také potřeba zakoupit si turistickou kartu v hodnotě 10 USD. Stejnou cenu zaplatíte i za odletovou taxu. Informujte se, zda jsou tyto položky již zahrnuty v ceně vašeho zájezdu.

Vízum Dominikánská republika

Jestliže doba vašeho pobytu v Dominikánské republice nepřesáhne 90 dní, nepotřebujete pro svou cestu vízum. Jestliže se chystáte vycestovat sem za jiným účelem než za dovolenou, informujte se o vízové povinnosti na Generálním konzulátu Dominikánské republiky v Praze 6.

Doba letu

Jak dlouho se letí do Dominikánské republiky?

Přesná doba letu do Dominikánské republiky vzhledem k velké vzdálenosti a množství nejrůznějších tras dá určit jen stěží, přibližně ale počítejte s 10 až 15 hodinami, které strávíte na cestě.

Počasí Dominikána

Tropické podnebí, které panuje v Dominikánské republice, se nese ve znamení celoročně nadprůměrných teplot a vysoké vlhkosti vzduchu. Roční průměr se pohybuje okolo 30 °C, výjimkou ale nejsou ani denní teploty překračující 35 °C. Voda má průměrně 26 °C, Atlantik na severu ostrova je ale obecně o něco chladnější než jižně situované Karibské moře. Hlavní sezóna trvá v Dominikáně od listopadu do dubna, během podzimních měsíců (zejména září až listopad) pak hrozí zvýšené riziko hurikánů. Vysoké teploty na pobřeží jsou zmírňovány osvěžujícícím vánkem od moře, ve vnitrozemí spolu se stoupající nadmořskou výšku teplota klesá, rozdíly ale nejsou nikterak výrazné.

Průměrné teploty vzduchu v Dominikánské republice

29° C
30° C
30° C
30° C
30° C
30° C
30° C
30° C
31° C
31° C
30° C
30° C

Průměrné teploty vody v Dominikánské republice

25° C
25° C
25° C
25° C
27° C
27° C
28° C
28° C
28° C
28° C
27° C
27° C

Geografie

Dominikánská republika zabírá východní dvě třetiny karibského ostrova Hispaniola. Zbylá třetina připadá na bývalou francouzskou kolonii Haiti. Celý ostrov je součástí souostroví Malé Antily a po Kubě je druhým největším ostrovem v Karibiku. Z jihu je Hispaniola omývaná opěvovaným Karibikem, na severu smáčí pláž vlny Atlantského oceánu. Dominikánská republika zabírá rozlohu 48 442 km2 a kromě kilometrů písečných pláží nejrůznějších barev tady najdete i fascinující vodopády, desítky přírodních parků, opuštěné ostrůvky i živá letoviska na pobřeží. Hlavní město země, Santo Domingo, leží na jižním pobřeží, většina turistických cílů se nachází na východě a severu země.

Video

Zajímá vás, jaká je v Dominikánské republice příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si videa, která jsme pro vás na tomto ostrově natočili.

Pozor

Na území Dominikánské republiky se nemusíte bát výrazných zdravotních rizik, kriminality ani náboženských problémů. 95 % obyvatel tu tvoří křesťané, takže etiketa tu je podobná jako u nás. Pozor si dejte jen na příliš odhalující oblečení, to tu nevidí rádi. Pokud jde o bezpečnostní rizika, pravděpodobně nejvíc vám hrozí okradení. Toto nebezpečí ale můžete minimalizovat na nejnižší úroveň, pokud budete chodit ve větších skupinách a nenosit u sebe okázalé šperky a velké sumy peněz. Pro povolení ke vstupu do země nepotřebujete žádné očkování, navíc v hotelových resortech je na hygienu kladen velký důraz. Přesto se vyhýbejte konzumaci nebalené vody a raději si do koktejlů nenechte dávat led (pokud není také vyráběn z balené vody).


Sem chci


Další destinace v Dominikánské republice