Bali

#

Chcete poznat nádhernou exotickou zemi na druhém konci zeměkoule, která je synonymem nespoutané přírody, nádherných pláží a meditace? Pak se vydejte na Bali.

Země bohůBali

Užijete si tu odpočinek v prostředí rýžových polí, ukrytých zátok i prastarých chrámů, navíc služby tu jsou na světové úrovni. Na Bali se míchají vlivy desítek kultur a báječnou dovolenou si tu užijí všichni od rodin s malými dětmi až po cestovatele-dobrodruhy.


Cestovní doklady

Pro to, abyste mohli strávit krásnou dovolenou na Bali, budete potřebovat platný cestovní pas (zkontrolujte si, že platí minimálně dalších 6 měsíců po plánovaném návratu) a vízum. Schovejte si také nějaké peníze na konec dovolené, protože před odletem z Bali budete muset zaplatit odletovou taxu ve výši 100 000 IDR.

Od 1. 4. 2015 je pro turisty zrušena vízová povinnost do Indonésie.

Doba letu na Bali

Na Bali najdete jediné letiště - Denpasar, někdy také označované jako Kuta. Let z Prahy do Denpasaru trvá okolo 16 až 18 hodin, připravte si proto na cestu do batohu čtení nebo přehrávač s hudbou, aby vám cesta rychleji utekla.

Video

Zajímá vás, jaká je na Bali příroda a co vše zde můžete zažít? Prohlédněte si video, které jsme pro vás na Bali natočili.

Počasí Bali

Ostrov Bali leží v tropickém pásu, takže počasí je tu pro exotickou dovolenou ideální v průběhu celého roku. Pouze od října do března přicházejí silnější deště, takže pokud se jim chcete vyhnout, vydejte se sem raději později na jaře či v létě. Průměrná roční teplota je na Bali krásných 28 °C, a to jak pokud jde o vzduch, tak o teplotu moře. Slunce svítí na Bali i 12 hodin denně a to s velice silnou intenzitou, nezapomeňte si proto doma opalovací krém a sluneční brýle. Na pobřeží jsou teploty o něco vyšší (často šplhají i ke 35 °C), ve vnitrozemí naměříte o něco míň. Pokud se vydáte na cestu do hor, přibalte si do batohu dlouhé kalhoty a větrovku - určitě je během večerů oceníte.

Průměrné teploty vzduchu na Bali

28° C
27° C
27° C
27° C
27° C
26° C
25° C
25° C
26° C
27° C
27° C
28° C

Průměrné teploty vody na Bali

29° C
29° C
29° C
30° C
29° C
28° C
27° C
27° C
27° C
28° C
29° C
29° C

Upozornění

Na Bali nehrozí žádná zvláštní zdravotní ani bezpečnostní rizika.

Nejčastějším problémem bývají střevní potíže, kterým se ale můžete vyhnout tím, že budete konzumovat přiměřené množství potravin, nebudete pít vodu z kohoutku a ovoce, které se nedá oloupat, pečlivě omyjete (nejlépe balenou vodou).

Pozor si také dávejte při cestování po ostrově a během jízdy na motocyklu rozhodně nezapomínejte na ochrannou přilbu. Pokud jde o bezpečnost, asi nejčastějším problémem bývají na Bali kapesní zloději a nenechavé opice.

Geografie

Ostrov Bali je součástí indonéského souostroví Malé Sundy. Leží v jeho západní části, mezi dvěma neméně známými ostrovy - Jáva a Lombok.

Rozloha ostrova činí 5 780 km2, přičmež na délku má asi 112 km a na šířku 153 km. Kromě nádherných pláží a romantických zátok najdete na Bali i úrodná údolí a vysoké hory, ze kterých je úžasný výhled po ostrově.

Hlavní město Denpasar leží na jihu ostrova, stejně jako nejvyhledávanější turistická aglomerace Kuta-Legian-Seminyak.


Sem chci